Abdullah Avcı: Sizinle gurur duyuyorum

Karagümrük zaferiyle Başakşehir’deki 26 maçlık kaybetmeme rekorunu egale eden Abdullah Avcı, bununla beraber Trabzonspor’un 1995-1996 sezonundaki unutulmaz serisini de elde etti. Trabzonspor’un hocası, 90 dakika sonrasında hem alınan skor hem de oynanan futbolun genelinden memnundu.

Soyunma odasında oyuncularını kutlama eden Avcı’nın, “Şampiyon olmak için yalnız atak değil, savunmayı da doğru yapmak gerekir. Bunu mükemmel uyguladınız. İnanılmaz adımlar atıyorsunuz, fazlaca büyük adımlar.Hem zihinsel, hem fizyolojik… Sizden rica ediyorum, fazlaca güzel duygular yaşayacağız. Bunu tüm hissiyatımla söylüyorum. Lütfen buna emin olun. Hayatınızdan fedakârlık yapın. Hepinize teşekkürler. Sizinle gurur duyuyorum” söylediği öğrenildi.

Yengi sonrası oyuncularına 1 gün müsaade eden Abdullah Avcı, bugünden itibaren Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Adana Demirspor karşılaşmasının hazırlıklarına start verecek.

Yok bu şekilde fark

Geçtiğimiz sezonun 14. haftasındaTrabzonspor’un20 puanı vardı. Bu kez aynı periyotta Bordo-Mavililertam16puan fazla topladı. Esas dikkat çeken nokta ise Fırtına’nın lig yarışında rakiplerine attığı fark. En yakın takip edenleri Hatay ve Konya’nın 10puan önünde bulunan Trabzonspor, Beşiktaş ’a 16, Galatasaray ’a da 14puan fark yapmış oldu. Lig tarihinde, 14. haftalar itibarıyla zirvedeki en yüksek fark8puandı. Onu da 1999-2000’de Galatasaray ve2013- 2014’te Fenerbahçe yapmıştı. Trabzonspor, busezonki 10puanlık fark ile üstün derece elde etti. Küçük bir hatırlatma; Galatasaray ile Fenerbahçe8puan fark attığı söz mevzusu sezonlarda şampiyon olmuşlardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz