Galatasaray-TFF zirvesi sonrası Burak Elmas ve Nihat Özdemir'den açıklama

TFF Hasan Doğan Ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde meydana gelen görüşmeye Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1’inci Başkan Vekili Servet Destek, TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Kulübü 2’nci Başkanı Ali Polat Bengiserp ve Galatasaray Kulübü Dijital A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Elif Uzuner katıldı.

NİHAT ÖZDEMİR: TFF İLE GALATASARAY ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ EN İYİ NOKTAYA GETİRMEK DURUMUNDAYIZ

Görüşmenin arkasından ilk olarak söz alan TFF Başkanı Nihat Özdemir, federasyon olarak Galatasaray ile ilişkilerinin önemine vurgu yapmış oldu. Başkan Elmas ile derbi dahil birçok mevzuyu konuştuklarını aktaran Özdemir, “Derbi maçından evvel başkan Burak Elmas’ı aradım. Kendisine, TFF ile Galatasaray’ın ilişkileri içinde sıkıntılar bulunduğunu söyledim. Dolayısıyla maçtan sonrasında ya Salı ya da Çarşamba günü toplantı yapmayı arzuladık. Sayın başkan da maçtan sonrasında toplantı yapılabileceğini söylemiş oldu. Galatasaray – Fenerbahçe derbisi oynandı ve sonrasında başkan düzenlemiş olduğu basın toplantısında federasyona gideceğini söylemiş oldu. Bunu duyduktan sonrasında kendisine Salı günü federasyonda olacağımı belirten bir bildiri attım ve başkan da bu mesaja geri dönüş yapmış oldu. Bugün, kendisi ve yönetim kurulundaki iki arkadaşıyla federasyonumuzu ziyaret ettiler. Yalnız derbi müsabakasını değil, TFF-Galatasaray ilişkilerini geleceğe nasıl taşıyabileceğimiz mevzusunda görüş alışverişinde bulunduk. Derbi müsabakasını da detaylıca konuştuk. Konuşulan mevzularda bir noktaya vardık. Galatasaray, Türk futbolunun temel taşlarından biridir. Türk futbolu, Galatasaraysız olmaz. TFF ile Galatasaray arasındaki ilişkileri biz en iyi noktaya getirmek durumundayız. İnşallah ilişkilerimiz daha iyiye doğru giderek yolumuza birlikte devam edeceğiz” dedi.

BURAK ELMAS: TÜRK FUTBOLUNUN ÇÖZÜMLERİ KONUSUNDA MASADA CİDDİ BİR İRADEMİZ OLACAĞINI SÖYLEMİŞTİK

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, TFF’nin kulüplerin istediği değişikliklere pozitif cevaplar verdiğini söyleyerek, “Biz ortalama 6 aydır görevdeyiz. Türk futbolunun çözümleri mevzusunda Galatasaray’ın masada kuvvetli iradesi olacağını baştan söylemiştik. Bu, bugün de ilgilendiriyor. Geldiğimizden bu yana Türk futbolunun kıymetini yükseltmek için ciddi bir emek harcama yapılıyor. Sayın başkan Nihat Özdemir ve yönetimi, bizim istediğimiz mühim değişikliklere de yanıt verdi. Yeni Tahkim ve disiplin kurullarının seçilmesinde uzlaştık. Naklen gösterim komitesi içerisindeyiz, şeffafça konuşuyoruz. Danışman firmayı onların onayıyla devreye soktuk” diye konuştu.

“HER KULÜBE, HER KİŞİYE EŞİT ADALET, EŞİT TAKDİR HAKLARI VE EŞİT CEZALAR”

Türk futbolunun yeni bir sisteme geçmesi icap ettiğini vurgulayan Elmas, “Biz, bu ligin değerinin artmasını istiyoruz. Eski sistemden ve alışkanlıklardan beslenen erkek oyuncular var. Bu mevzuda tespit ettiğimiz adlar için de konuştuk. Bu aktörlere, Türk futbolunun teslim olmasına izin vermememiz lazım. Her takımın, sahadaki doğru hareketleriyle maçlarını kazanılmış olduğu, tüm verilen disiplin kararları ve yargıcı kararları dahil olmak suretiyle vicdanı rahatlığın olduğu bir sisteme geçiş mevzusunda hızlıca ilerlememiz gerekiyor. Her kulübe, her kişiye eşit hakkaniyet, eşit takdir hakları ve eşit cezalar, ana ilke. Sayın başkan da bu mevzuda hem düşünce. Onların da işleri kolay değil. Hakikaten bunun olmasını istemeyen içeride ve dışarıda ciddi bir kesim var. Biz, bunlarla mücadelemize devam edeceğiz. Bundan sonrasında da konuşmaya devam edeceğiz. Gelecek günlerde de yine tekrar konuşuruz” ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir ve Burak Elmas, açıklamalarının arkasından sual almazken TFF Başkanı Özdemir, Avrupa kupalarında savaşım edecek Türk takımlarına başarılar dileyerek sözlerini noktaladı. (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz