Marius Sumudica: Hata yapıyorsanız bedelini ödemelisiniz

Süper Lig ’in 10’uncu haftasının açılış maçında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, sahasında Altay’ı 2-1 yenik etti. Mücadelenin peşinden düzenlenen basın toplantısında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor teknik direktörü Marius Sumudica açıklamalarda bulunmuş oldu.

Oyuncularını kutlama eden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, “Ilk olarak oyuncularımı kutlama ediyorum bu sebeple bir final maçı şeklinde savaşım ettiler. Taraftarlarımızı da kutlama ediyorum bugün takımımıza oldukça destek oldular. İyi sonuçlar alan bir aile olacağız hep birlikte. Şimdi oyuncularıma 2 gün izin verdim, aileleriyle daha çok zaman geçirmeleri ve zihnindekilerini temizlemek için. Gelecek hafta Kasımpaşa maçı hazırlıklarımıza başlayacağız” dedi.

“Hata yapıyorsanız bedelini ödemelisiniz”

Yeni Malatyaspor’un başlangıcında çıkmış olduğu iki maçta kulübede daha sakin bir tavır sergilemesinin sorulması üstüne ise Sumudica, “Doğal olarak tüm hatalarınızdan ders çıkarmalısınız, öğrenmelisiniz. Kayseri’de de Antep’te de bu şekilde şeyler başıma geldi. Antep’te puanlamada 3’üncü sıradayken latife yaptım yanlış anlaşılma oldu. Fakat bu hata sonucu takımdan ayrılmak zorunda kaldım. Yaşam bu şekilde, hata yapıyorsanız bedelini ödemelisiniz” şeklinde konuştu.

“Ekip, anlattığım sistemi oldukça iyi anlamış oldu”

Oyuncularının, takıma oturtmak istediği sisteme acele uyum sağladığının altını çizen Rumen teknik adam, “Fazlaca mühim bir şey söylemek isterim. Bir tek 2 haftada Malatya’da çalıştım. Anlattığım her şeyi oldukça iyi anladılar ve iki değişik sisteme karşı oynadılar. Adana karşı 4-2-3-1 burada 3-4-3 e karşı oynadılar. Ekip çözüm üretti, hiçbir sorun de görmedik. Ek olarak birçok gol şansımız da vardı, bu tarz şeyleri kaçırdık. Doğal olarak asla kimsenin de bu maçı kimin hakkettiği ile ilgili sorusunun bulunduğunu da düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“Buraya geldiğimde mental ve öz itimat olarak oldukça aşağıdaydılar”

Takımın başına geçtiğinde oyuncularıyla mühim konuşmalar yaptığını söyleyen tecrübeli teknik adam, “Buraya geldiğimde hem mental olarak hem öz itimat olarak oldukça aşağıdaydılar. Fakat onlara olması ihtiyaç duyulan yerlerinin burası olmadığını söyledim. Mesajlarımı oldukça acele alabilen oyuncular var ekip içinde. Doğal olarak oldukça mutluyum buraya geldim 2 maç üst üste kazandığım için. Buraya gelmeden önceki takımımda da 7 maç üst üste kazandım, bununla beraber 9 maç oldu. Toplam 27 puan kazandım kendi adıma mutluyum” diye konuştu.

Öte taraftan Marius Sumudica hedeflerinin küme düşme korkusu yaşamamak bulunduğunu vurgulayarak, “Şunu da söyleyebilirim ki şuan 12 puanımız var, bu puanla asla mutlu değilim. Hiçbir şey yapmadık daha, maç maç gidiyoruz daha puanlar almalıyız. Hiçbir sorun yaşamadan, küme düşme korkusu yaşamadan bu ekibi iyi yerlerde bitirmesi için çalışacağız” sözlerini noktaladı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz