Galatasaray kurucusu Ali Sami Yen, mezarı başında anıldı

Ali Sami Yen’in Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başlangıcında meydana gelen anma törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan ile bazı yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşan Burak Elmas, Ali Sami Yen ve arkadaşlarının kendilerine oldukça mühim bir miras bıraktığını vurgulayarak, “Ali Sami Yen Bey, Galatasaray Kulübünü kurarak Türkiye için mühim bir vizyon çizmiştir. Türkiye’nin en mühim eğitim kurumlarından birinin içinden neşet eden Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye’de birçok yeniliğe önderlik etmiştir. Bundan sonrasında da bunu hayata geçirmeye devam edecektir. Ali Sami Yen Bey ve arkadaşlarının emanetini, tüm Galatasaraylılar olarak en iyi şekilde temsil etmeye, onların çizmiş olduğu yolda ileriye taşımaya, ilkleri ve enleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hepsinin mekanları aden olsun. Onlara, bizlere emanet ettikleri bu mühim kıymet ve koydukları vizyon için şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Törenin arkasından Burak Elmas ve beraberindekiler, aynı mezarlıkta bulunan Beşiktaş Kulübünün efsaneleşmiş başkanı Süleyman Seba’nın kabrini de ziyaret etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz