Göztepe'de basketbol şubesi yeniden yapılandırıldı

Yeni basketbol şubesinin Gürsel Aksel Stadı’ndaki tanıtımında konuşan Sepil, basketbolla ilgili 7 senedir bir atılım yapamadıklarını söylemiş oldu.

Basketbol için Atakan Atalar koordinasyonunda oldukça güzel bir ekip kurulduğunu ifade eden Sepil, şunları kaydetti:

” Göztepe Spor Kulübünde basketbol şubesini tekrardan yapılandırıyoruz. İlk gayemiz oyuncu yetiştirmek olacak. Hedefimiz birçok genci Türk basketboluna kazandırmak. Türk basketboluna kazandırdığımız gençlerle birlikte yarışmacı olarak savaşım etmek de bizim için ilerleyen yıllarda bir hedef olacak. Doğal ki bunu da sağlam temeller üstünde yapmak istiyoruz. Bu sebeple önceliğimiz dediğimiz benzer biçimde spor okullarımız ve altyapımız olacak. Basketbol şubemizdeki yeni yapılanmanın taraftarlarımıza ve camiamıza hayırlı olmasını arzuluyorum.”

Basketbol şube sorumlumuz Atakan Atalar ise hedeflerinin Göztepe’yi basketbolda hak etmiş olduğu bölgelere getirebilmek bulunduğunu belirterek, “Gelecekte yapacaklarımızın temellerini oluşturmak için ilk 3 yıl tamamen odağımız çocuklarımız, gençlerimiz, altyapımız olacak. Ilk olarak gayemiz ahlaklı, değerleri olan sporcular yetiştirmek. Altyapı Ulusal Takımlarına, Türk basketboluna oyuncular kazandırmak. Bunun için oldukça çalışacağız. Uzun soluklu bir yola giriyoruz. Sabrederek Göztepe Basketbol Ailesini oluşturmayı istiyoruz.” diye konuştu.

Basketbol şube yönetiminde Atakan Atalar’ın yanı sıra Atalay Aksay, Alper Par, Derya Özyürek, Deniz Güvenen, Gökhan Akkuş ve İsmail Özcanım bulunuyor.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz