Yannick Bolasie: Kasımpaşa maçını kazanıp önümüze bakmamız gerekiyor

32 yaşındaki kanat oyuncusu Yanncik Bolasie, açıklamalarda bulunmuş oldu. Rize’ye gelirken herhangi bir takımla birlikte kamp yapmadığımı, tek başına çalıştığını söyleyen Bolasie, “Eğer bu şekilde değerlendirirseniz doğrusu tek başıma emek harcamalar yaparak buraya geldiğimde direkt maçlara başladığım şekilde değerlendirirseniz, ben şu ana kadarki performansımı oldukca iyi olarak değerlendirebilirim. Hedefim taraftarlarımızın beklentilerini karşılamak. Onun için her geçen gün daha çok çalışıyorum, daha çok elimden geleni halletmeye çalışıyorum. Süre doğal olarak bunun belirleyicisi olacak. Ben iyisini halletmeye çalıştıkça ve işler yolunda gittikçe skorlar da geldikçe taraftarın beklentisini daha çok karşılayabileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

‘KARİYERİMDE EN FAZLA 3 MAÇ KAYBETMİŞTİM’

Üst üste yaşanmış olan kayıpları değerlendiren Bolasie, “Kişisel olarak bu şekilde bir başlangıç yaşamamıştım. Doğal olarak ki üzücü çoğumuz için. Kariyerimde herhalde en fazla 3 kere üst üste yenik olduk. Daha sonrasında bunu çevirmeyi başarmıştık. Ben burada da bu tarz bir olay yaşayacağımızı düşünüyorum. Bu durumun geçici bulunduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki şanssız maçlar da oynadık. Bunu da kırabileceğimizi düşünüyorum. Eğer antrenmanlarda yaptıklarımızı sahaya yansıtabilirsek ve sahaya yansıttığımızda da hakemler açısından da oynanan oyun açısından da birazcık daha şansımız yaver giderse bu işi çevireceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

‘TAM ADAPTE OLMAYA ÇALIŞIYORUM’

Takıma adapte olmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Bolasie, “Akrabalarım hemen hemen gelmedi, onların gelmesini umuyorum. O yüzden tam olarak adapte olduğumu söyleyemem fakat elimden gelen her şeyi yapıyorum ve sahada da adaptasyonumu en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

‘KAZANIP ÖNÜMÜZE BAKMAK İSTİYORUZ’

Kasımpaşa ile yapacakları maçı değerlendiren Bolasie, “Oynayacağımız Kasımpaşa maçı bence şu ana kadar oynadığımız maçlardan değişik bir maç olmayacak. Hepsinin kıymeti aynı. Bizim artık bu maçı kazanıp önümüze bakmamız gerekiyor. Şanstan bahsettim birazcık fakat talih daima daha çok çalışanın, uğraşanın, savaşım edenin yanındadır diye düşünüyorum. Bizim bunu yapmamız lazım. Eğer bunu yaparsak bir başlangıç meydana getirecek ve devamını da getireceğiz” şeklinde konuştu.  

Türkiye’deki hakemleri de değerlendiren Bolasie, “Kişisel olarak hakemlerle ilgili oldukca fazla şey söylemek istemiyorum. Kendi açımdan ben elimden geleni yapmış olup neyi daha iyi neyi daha doğru yapabilirim onun peşindeyim. Hakemler mevzusunda İngiltere’de de, burada da oldukca bir değişik durum yok. Zira kişisel olarak bir fark göremiyorum o mevzuyla ilgili. Birazcık daha şansın yanımızda olmasını umuyorum” dedi.

Rukiye MEYVECİ-Emirhan PEHLİVAN/RİZE, (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz