Lyon Terim için geliyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e, Fransa’dan talip var… 1987’den beri Olympique Lyon’un sahibi ve başkanı olan Jean-Michel Aulas, takımın bu sürem orta sıralara mahkum olmasından ve istikrarsız sonuçlar almasından fazlaca rahatsız. Takımın teknik direktörü Peter Bosz’la bir görüşme yapacağı öğrenilen Aulas’ın ayrılık hazırlığında olduğu, bu süreçte yeni hocayı belirlemeyi amaçladığı açıklandı. Fransız bir menacerlik şirketiyle iletişime geçen Aulas, takımın başlangıcında fazlaca kuvvetli bir teknik direktör görmek istediğini ifade ederek, listenin 1 numarasında Fatih Terim’in bulunduğunu bildirdi.

‘Fatih Terim, Futbolun Kralı!’

Aulas, menacerlere Fatih Terim’le görüşüp anlaşmaları mevzusunda tam yetki verirken, tecrübeli hocanın parayla ikna edilemeyeceği, sadece proje ve geçirme yetkisi verilirse bu teklifi düşünebileceği yönünde bir düşünce birliğine varıldı. Jean-Michel Aulas’un bu görüşmede Terim için, “Le Roi Du Football” doğrusu “Futbolun Kralı” anlamında bir ifade kullandığı da gelen haberler içinde. Lyon, 9 haftası geride kalan Fransa Ligi’nde 13 puanla 10. sırada içeriyor ve önder PSG’nin 11 puan peşinde içeriyor. Başkan Aulas’ın, yeni hocayı belirledikten sonrasında Bosz’la yolları ayıracağı, bundan dolayı görüşmelerin bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

20 senedir Avrupa’da çalışmıyor

Haziran ayında Galatasaray’da başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas’la beraber yeni bir projeye başlamış olan 68 yaşındaki Fatih Terim’in, Lyon’dan gelmesi olası bir teklife ne cevap vereceği merak mevzusu. 2000 senesinde Galatasaray’la UEFA Kupası’nı kazandıktan sonrasında Fiorentina’nın başına geçen, buradaki başarısıyla 2001’de Milan’ın teknik patronu olan Fatih Terim, aradan geçen 20 yıl süresince yabancı bir ekip çalıştırmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz