Hamza Hamzaoğlu: Ligi istediğimiz yerde bitireceğiz

Süper Lig’de geride kalan 8 haftalık bölümde 7 yenilgi ve bir beraberlik alan ve hemen hemen galibiyetle tanışamayan Çaykur Rizespor ‘da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 16 Ekim cumartesi günü deplasmanda karşılaşacakları GZT Giresunspor maçı öncesi Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu.

Takımın genel durumunu değerlendiren ve son oynadıkları Galatasaray maçındaki performansı yakalayabilmek için bir savaşım içinde olduklarını kaydeden deneyimli teknik adam, “Ulusal maç içinde takımımızın eksiklerine yönelik emek verme yapma fırsatı bulduk. İki tane oyuncumuz ulusal takımda, onlarla çalışamadık. Eksikliklerini hissedeceğiz fakat öteki oyuncularımıza daha oldukça süre ayırmış olduk. Onlarla birlikte hem fizyolojik kapasitemizi birazcık daha yukarıya taşımak hem de taktiksel anlamda oyunculardan beklentilerimizi onları aktarabilmek adına bir fırsat oldu. Emekler iyi geçti, tamamen GZT Giresunspor maçına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumartesi günü oynayacağımız Giresunspor maçında, Galatasaray maçındaki performansı yakalayabilmek için bir savaşım ve galibiyete yönelik oyun içinde olmayı hedefliyoruz. İnşallah bunda da başarıya ulaşmış oluruz” ifadelerini kullandı.

“HER OYUNCUMUZ, İSTEDİKLERİMİZİ SAHAYA YANSITABİLECEK KAPASİTEDE”

Ekip kadrosunda bazen değişimler yapabileceklerini sadece istikrarlı bir kadro yapısına kavuşmak zorunda olduklarını söyleyen Hamzaoğlu, şu şekilde devam etti:

“Kadromuzda bazen değişimler yapacağız fakat futbol istikrar oyunu ve ne olursa olsun istikrarlı bir kadro yapısına kavuşmak zorundayız. Pandemi sürecindeyiz, bu bizi etkileyebilir. Oldukca yoğun maç temposu var, sakatlıklar da etkileyebilir. Tüm oyuncularımızın performansı bizi ilgilendiriyor. Hem oyunumuzu güçlendirmek, hem de oyuncularımızın performansını yukarıya taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bireysel çalışmaların yanında, grup çalışmalarını da hep beraber sürdürüyoruz. Kadroda değişim doğal ki daima yapabiliriz. Şundan dolayı her oyuncumuza güveniyoruz. Her oyuncumuz istediklerimizi sahaya yansıtabilecek kapasitede.”

“MİLLİ MAÇ ARASIYDI AMA ASLINDA TAM TAKIM ÇALIŞAMADIK”

Takımdaki sakatlıklar hakkında genel bir değerlendirme meydana getiren Hamza Hamzaoğlu, sakatlıkların sürem başlangıcında ön gördükleri bir durum bulunduğunu, bu durumu ön görerek kadro yapısı oluşturduklarını ve futbolun sakatlığa oldukça uygun bir oyun bulunduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Remy’nin kronik bazı problemleri de var. Tendonlarında sorun var. Onun performansını etkilemeyecek ve sakatlamayacak düzeyde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İki gündür antrenmanları tamamlıyor. Hafta sonuna kadar performansını birazcık daha yukarıya çekebilirsek, başlarken yada sonradan Remy’den faydalanabiliriz. Ronoldo’nun sakatlığı sürüyor, ayrı çalışıyor. Yasin’in ufak bir bel problemi vardı. Fabricio’nun arka adalesinde sorun vardı, takımla çalışmalara başladı fakat şu anda durumu tam net değil. Phiri, geçen gün yaptığımız hazırlık maçında birazcık arka adalelerinden sorun hissetti. Onu birazcık dinlendiriyoruz, maça kadar nasıl sonuçlanacağı hemen hemen belli değil. Deniz’inde aynı şekilde koruyucu çalışmalarını yapıyoruz. Umar’da birazcık akciğer enfeksiyonu var. Yavaş yavaş takımla çalışmaya başladı. Ulusal maç arasıydı fakat aslen tam ekip çalışamadık. Bu durum bizlere, alt yapıdan beş tane genç kardeşimizi aramıza alma, onları tanıma fırsatını doğurdu. Onlardan Emre Vezir’i de altyapı ekibinden dahil ettik. Bundan sonrasında bizle birlikte çalışmalara başlamış olacak. Bu durum kim bilir altyapıdaki öteki oyuncularımız içinde itici güç kuvvet olur. Onlarda hedeflerine a ekibi koyarak çalışmalarına devam ederler.”

“SADECE KAZANMAYA ODAKLANIRSAK HATA YAPARIZ”

Takımın kazanamama psikolojisi bulunduğunu fakat artık bu durumu yavaş yavaş üzerlerinden attıklarını söyleyen Hamzaoğlu, “Her şeyden ilkin sonuçlar mühim fakat bizim için sonuca giden yolda yaptıklarımız oldukça daha mühim. Şundan dolayı onlar bizlere sonucu getirecek. Burada birazcık sabırlı olmak zorundayız zira takımda kazanamama psikolojisi vardı. Yavaş yavaş ekip bu durumu üstünden attı. Takımın Galatasaray maçında ortaya koyduğu performansla oyuncuların kendilerine olan itimatını yine kazanmalarını sağlamış oldu. Bunun devamını getirmek mühim. Bunun içinde kazanmak zorundayız. Biz de bir an ilkin kazanmayı arzu ediyoruz fakat bir tek sonuca odaklanırsak burada hata yaparız. Kazanmaya yönelik bir oyun üstünde çalışıyoruz. Bunun neticelerini da bir ihtimal ileriki haftalarda alabiliriz. Bir ihtimal başlangıçta kazanamadığınız maçları sonraki haftalarda arka arkaya kazanma şansınız olabilir. O yüzden sabırla ve kararlılıkla emek harcamaları sürdüreceğiz. Ligin sonu bizim için mühim. Bu ligi istediğimiz yerde bitireceğiz” şeklinde konuştu.

“TARAFTARIMIZ, KÖTÜ GİDEN MAÇLARDA BİZİ DAHA ÇOK DESTEKLESİN”

Taraftardan kendilerine, fena giden maçlarda daha oldukça destek olmalarını isteyen Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Oyuncularımızın aslolan bugün onlara ihtiyacı var. Fena günlerde ihtiyacımız oluyor. Fena giden maçlarda bizi daha oldukça desteklemelerini onlardan rica ediyorum. Kesinlikle üzüleceğimiz maçlar olacaktır fakat hep birlikte üzüleceğiz. Luğu de hep birlikte paylaşacağız. Sonunda inşallah hedefe ulaştığımızda, coşkuyla beraber kutlayacağız. Onlardan bizim yanımızda olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“MİLLİ TAKIMIN TEKNİK KADROSUNDA YENİ BİR OLUŞUM OLDU”

Son olarak Ulusal Ekip hakkında da düşüncelerini paylaşan Hamzaoğlu, “Ulusal takımımız hala şansını sürdürüyor. Zorda olsa son maçımızı kazandık. İki maçımız daha var. Onları kazanıp artık rakiplerimizin oynadığı maçlara bakmak durumundayız. Ulusal takımın teknik ekibine yeni bir oluşum oldu. Kendilerine başarılar temenni ediyorum. İnşallah ulusal takımımızı daha iyi seviyelere taşırlar. Buna ihtiyacımız var. Hep beraber destek olmak durumundayız” ifadelerini kullandı.

Arzu ERBAŞ – Rukiye MEYVECİ / RİZE,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz