Düşme hattına demir atan Göztepe, Kasımpaşa'yı gözüne kestirdi!

Süpre Lig’de ulusal ara öncesi üst üste 4 yenilgi alarak düşme hattına demir atan Göztepe , pazar günü kendisi benzer biçimde korkulu rüya gören Kasımpaşa önünde geçen sürem seneler sonrasında almış olduğu galibiyetin devamını getirmek istiyor. Göz-Göz, geçen sezona kadar Kasımpaşa’yı daha ilkin 62 yıl süresince asla yenemedi.

Senelerce değişik liglerde yer almış olduğu İstanbul temsilcisine karşı daha ilkin son resmi galibiyetini 17 Ekim 1959’da 4-1’lik sonuçla alan Göztepe, rakibini sadece geçen sürem Süper Lig ‘de geçen sürem 28 Şubat’ta İzmir’de Ndiaye’nin golüyle 1-0 yenebildi. İzmir ekibi, Kasımpaşa’yla 1959-2021 içinde 1’inci Lig ve Süper Lig’de oynadığı 16 maçta 7 beraberlik, 9 yenilgi aldı.

CİHAT ARSLAN’A RAKİP

Göztepe, Kasımpaşa maçında rakibi çalıştıran eski teknik direktörlerinden Cihat Arslan’a da rakip olacak. Göz-Göz’de 2011-2012 sezonunun ikinci yarısında vazife meydana getiren Cihat Arslan, bu sürem daha ilkin de vazife almış olduğu eski kulüplerinden Kasımpaşa’yla anlaştı. Bu sürem Göz-Göz benzer biçimde sorun yaşayan Kasımpaşa, son 6 maçta galibiyete özlem kalmış olarak 2 beraberlik, 4 yenilgi aldı. İstanbul ekibi, 6 puanla 5 puan toplayan Göztepe’nin 1 puan üstünde yer ediniyor.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz