Maçın oynandığı Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında ilk olarak söz alan Nestor El Maestro, skordan dolayı mutsuz olduklarını söyleyerek, “Üzgünüz. Bizim için zor bigün. Zira iyi oynadık fakat istediğimizi alamadık. İstediğimizi alabilmemiz için her şey vardı. Fakat gene de puan alamadık. Bundan dolayı hakkaten oldukça üzgünüz” dedi.

MAESTRO: SEZONU, ŞU ANDAN DAHA İYİ BİR KONUMDA BİTİRECEĞİMİZİ SÖYLEYEBİLİRİM

Sürem sonunda şu anki konumlarından daha iyi bir yerde olacaklarını dile getiren Maestro, “Sürem sonunda burada olduğum takdirde, şu andan oldukça daha iyi bir pozisyonda bitirmeyi hedefliyoruz. Fakat Türk futbolunda doğal bu baskı fazla. Daha ligin başlangıcında düşme potasında bulunduğunu görmek insanlarda baskı oluşturabiliyor. Sıkıntılı bir zamanda göreve geldik. Biliyoruz ki camiamızın bizlerden beklentiler oldukça büyük. Bu anlamda düşme hattını göz önünde bulunduramayabiliriz. Düşme hattından oldukça ötelerde bitireceğimizden inanırım” ifadelerini kullandı.

“İRFAN CAN’IN YEDİĞİ GOL ŞANSSIZLIK”

Kaleci İrfan Can Eğribayat’ın Göztepe ‘nin yediği ilk golde yapmış olduğu hatanın bir şanssızlık bulunduğunu kaydeden Maestro, “Söylenecek oldukça fazla bir şey yok. Bence İrfan bu ligin en iyi kalecilerinden bir tanesi. Ona haiz olduğumuz için oldukça mutluyuz. Bir şanssızlık olarak görüyorum” diye konuştu.

Maestro son olarak, “İkinci yarının başlangıcında yada yedikleri ilk golden sonrasında bir sistem değişikliği düşündünüz mü” sorusuna, “Gollerin oldukça fazla sistemle bir alakası yok. Bazı kişiler hatalardan yada detaylardan yenen gollerden dolayı geriye düştük. Bu bilgileri hangi sistemin çözebileceğini cevaplayamayız. Sistem değişikliği yapmayı düşünmedim” yanıtını verdi ve sözlerini noktaladı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz