Fenerbahçe ‘nin Altay’ı 2-0 yendiği karşılaşmanın peşinden Teknik Direktör Vitor Pereira maçın peşinden açıklamalarda bulunmuş oldu.

Pereira’nın açıklamaları şöyleki;

Ligin ilk 3 haftasını kayıpsız geçen Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, “Hakikaten zor bir maçtı naturel olarak. Yoğun bir haftaydı bizim için. Finlandiya’ya gezi ettik. Orada bileşik çimde bir maç yaptık, o maçın da duygusal yükü ağırdı zira gruplara kalmak istiyorduk. O maçı tamamladıktan sonrasında Türkiye’ye döndük ve bu sefer İzmir seyahatimiz başladı. Hakikaten oldukca büyük bir ekip ruhu sergiledik. Fantastik bir ruh ortaya koydu oyuncularım. İyi bir takıma karşı Oldukca özgüvenli oynadılar” dedi.

İlk 2 müsabakasını kazanan Altay’ın fizyolojik açıdan kuvvetli bir rakip bulunduğunun altını çizen Pereira, “Maçı 2-0 benzer biçimde net bir skor aldık. Oyuncularımı kutlama etmek isterim. Taraftarlarımız onlarla gurur duyuyordur diye düşünüyorum. Bunca yaşadığımız zorluğa ve probleme karşın başardıkları için. Oyunculara şapka çıkarmamız icap ettiğini düşünüyorum. Mutluyum bu ruhla devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIZ”

“En büyük hisse oyuncularımın” diyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, “Hemen hemen yolun başındayız. Hepimiz birlik olmuş durumda. Tecrübeli oyuncular gençleri kolluyor. Ekip ruhu yaratmak mühim” şeklinde konuştu.

Dönem içinde oyunculara verdiği taktiklerin işe yaradığını dile getiren Pereira, “Sahada boşlukları nerede bulabileceğimizi açıklamaya çalıştık. İkinci yarıda gol pozisyonlarını yakaladık, bir şey planladık ve iyi gitti. İlk yarıdaki oyun tarzımız benim hatamdı. Uzun top oynadık fakat aslına bakarsak oyun tarzımız bu değil. Biz topa haiz olan bir takımız. Daha çok bulabilirdik. Planımız tuttu” dedi.

“FENERBAHÇE TARAFTARI ÇOK ÖZEL”

Fenerbahçeli taraftarların kendisi için hususi bulunduğunu vurgulayan Vitor Pereira, “Ben ve ekibim oyuncuları geliştirebilmek için oldukca fazla çalışacağız. Fenerbahçe taraftarı oldukca hususi. Bu tutkuyu, sevgiyi aşkı hissediyorsunuz. Geri gelme sebeplerinden biri budur. Dünyanın neresine gidersem gideyim onların sevgisiyle karşılaştım. Onlara kalpten teşekkür ediyorum. Birlik olursak hepimizin sürem sonunda kutlamak için sebepleri olacaktır” ifadelerini kullandı. Portekizli çalıştırıcı Türk halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da kutladı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz