Kasımpaşa, Süper Lig ‘in 3’üncü haftasında evinde Galatasaray ‘ı ağırladı. Mücadelenin ilk yarısını 2-0 geride kapatan Kasımpaşa, ikinci yarıda bulmuş olduğu gollerle karşılaşmadan 1 puan almayı başardı.

“44’ten sonrasında ayrı bir öykü oldu”

Karşı karşıya gelme sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kasımpaşa Teknik Direktörü Cihat Arslan, “Maç öncesi söylediğim şeklinde Galatasaray fazlaca iştahlı sağ bek ve sol beki hücumcu olduğundan. Atak anlamında iştahlı bir ekip. Savunmaya geçişlerde problemi olan bir ekip. Analizlerimizde bunu saptadık. Çalıştığımız buydu. Geçişlerde üstünlük verirseniz cezalandırabilecek bir ekip fakat müdafa geçişinde zaafiyeti olduğundan biz cezalandırabiliriz. Bu maçın özeti buydu. Kimi zaman atakları sonlandırmanız gerekiyor. Asla olmayan pozisyondan iki fena gol yedik. Maçın hikayesi 2-1’den sonrasında değişti. Orada o golü atmak mental olarak bizi diri tuttu. Oyuncu değişikliği de bekleneni verdi. 44’e kadar bir öykü vardı. 44’ten sonrasında da bir öykü oldu. Üretken oyun devam etti. 3-2’yi yakalayabilirdik. Galatasaray da yakalayabilirdi. Sanki adaletli bir skor oldu. Gecenin adaleti tecelli etti. Geçiş oyunlarında daha dikkatli olmamız lazım” diye konuştu.

“Daha iyi bir Kasımpaşa olacağına inanıyorum”

Ulusal ekip arasının arkasından daha iyi bir Kasımpaşa olacağını vurgulayan Arslan, “Pes etmemek bir ekip adına fazlaca kıymetli. Futbol bir meydan okumadır. Oyuncularımı kutluyorum. İnşallah ulusal maç arasıyla daha iyi bir Kasımpaşa olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz