Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın konuşuyor (CANLI)

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor’da gösterilen 100’de 100 Futbol programında açıklamalarda bulunuyor. Sergen Yalçın’ın konuşmasını canlı izlemek için sayfayı sık sık yenileyiniz.

Sergen Yalçın’ın açıklamaları şöyleki;

Aklımda futbolcu olmak yoktu

Küçüklüğümde futbolcu olmayı asla düşünmüyordum. Dost ortamında eğlencesine oynuyorduk. 16-17’sinden sonrasında olacağız galiba dedim. Aklımda yoktu öncesinde futbolcu olmak. Asla düşünmedim. Bigün evde oturuyoruz. İlkokul 5’e gidiyorum ben daha. Babam Beşiktaş’ın seçmeleri var, gitsene dedi. Ne yapacağım baba dedim fakat gittim. Sonrasında aniden gelişti her şey. Çocukluğumuz Sarıyer’de Rıdvan Dilmen seyrederek geçti. Kilyos’ta oturuyorduk biz. Kilyos’tan Sarıyer’e devamlı Rıdvan Dilmen için giderdik.

Asla eyvah demem

Ben asla eyvah demem. Kurada da eyvah demedim, asla eyvah demem. Maç oynayacağız sonuçta. Oynanmamış maç sonuçta. Futbolculuk oldukça kolay. Bir tek kendinden sorumlusun. Sadece teknik direktörlük daha değişik, bir sürü insanı yönetmen gerekiyor.

Takımlarda oyuncuya bağlı bir seviye asla kurulmamalı

Çalıştığım kulüplerde hiçbir oyuncuyla yazışma açısından problem yaşamadım. Oyuncu benimle konuşarak sorununu çözer. Oğuzhan geldi. ‘Hocam ben niçin oynamıyorum?’ dedi. Ben de niçin oynamadığını anlattım. Oğuzhan Özyakup iyi oyuncu sadece devamlılığı yok. Oğuzhan oldukça yetenekli bir oyuncu. Oynatıyorum, oldukça iyi oynuyor, sonrasında 1 hafta yok, sakat. Bir takımda 20-22 oyuncu varken hoşgörü geçemiyorsun. Yerine oynayan da iyi oynayınca formayı alıyor. Takımlarda oyuncuya bağlı bir seviye asla kurulmamalı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz