İrfan Buz: Akıllı bir oyunla kazandık

Süper Lig ’in 3. haftasında konuk etmiş olduğu Gaziantep’i 2-0 yenen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü İrfan Buz, oldukça mühim bir yengi aldıklarını söylemiş oldu.

Maçın arkasından düzenlenen basın toplantısında konuşan Buz, geçen hafta  Göztepe karşılaşmasında kazanılan 3 puandan sonrasında Gaziantep mücadelesinden de galibiyetle ayrıldıklarını açıkladı. Fazlaca ciddi, sıkıntılı ve mühim bir müsabakayı kazandıklarını belirten Buz, şunları kaydetti:

“Bilhassa geçen hafta alınan 3 puanın üstüne burada 3 puan almanın oldukça ehemmiyet arz ettiğini düşünüyorum. Futbolcularımız bu hafta içinde yaptığımız emek harcamaları harfiyen yerine getirdi, oldukça akıllı bir oyunla 2-0 kazandık. Fazlaca mühim bir yengi aldık. Kutlama ediyorum takımımı, hakikaten her şeyini ortaya koydu. Taktiksel olarak da harfiyen her şeyi yerine getirdiler. Ekibi kutlama ediyorum. 6 puan bizim için oldukça mühim. Ulusal maç içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Oyun içinde eksiklerimiz yok mu, var doğal. Çalışmamız, daha iyi olmamız gerekiyor sadece bugünkü performans, bilhassa savaşım anlamında oldukça iyiydi. Fazlaca mühim, 2-0 net bir yengi aldık.”

Tetteh açıklaması

İrfan Buz, karşı karşıya gelme esnasında sakatlanan Benjamin Tetteh’in durumuna ilişkin soruya, “Arka adalesinde batma oldu, üzüldük. Önümüze bakacağız. 1-2 gün içinde kanaması durduktan sonrasında MR’ına bakacağız. İnşallah oldukça fazla bir şeyi yoktur fakat minimum 3-4 hafta olamayacağını düşünüyoruz. Bizim için mühim sadece şunu da söylemem gerekiyor. Ekip da oldukça mühim, ekip olmak da oldukça mühim. Tetteh de onun oldukça mühim bir parçası. Önümüzdeki süreçte emek vererek bunu atlamamız gerekiyor. İnşallah fazla bir şeyi de yoktur.” yanıtını verdi.

     

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz