Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Devasa, Ulusal ara öncesi kazanmak istediklerini fakat kazanamadıklarını söylemiş oldu.

“Thiam maçın tüm dengesini değiştiren oyuncu oldu”

Deneyimli teknik adam, “Asla istemediğimiz bir sonuçla karşılaştık. Sürem başlangıcında bakılmış olduğu vakit hem hazırlık periyodu ve maçlara bakınca tam bir karabasan senaristliği. Bugünde düzgüsel şartlarda baktığımızda 0 puanımız var, enteresan bir durum. Sonuca gelmek gerekirse asla istemediğimiz bir sonuçla karşılaştık. Sürem başlangıcında bakılmış olduğu vakit hem hazırlık periyodu ve maçlara bakınca tam bir karabasan senaristliği. Bugün de düzgüsel şartlarda baktığımızda 0 puanımız var, enteresan bir durum. Temel olarak Konyaspor maçında süregelen gevşeme, açılma ekip savunmasında yumuşama olması. Bugün yüksek arzuyla başladı ekip. Her şeyin ölçüsü oldukça mühim. Bugün maçı çevirme arzusu, fırsat olarak görme, yüksek şiddetli bir arzu geniş boşluklar bıraktı. Rakibimizde bunlardan bir tanesini değerlendirdi. O andan itibaren kontrolleri ele aldık. Netice asla istemediğimiz bir netice. Rakibin ceza sahasında son 5-10 dakikalık bölümde aralara girmek kolay değildi. Birazcık daha olağan dışı ataklara döndü. Oyun olarak tüm gücüyle halletmeye çalıştık. Devasa yükseklikte yüzdeli olmasa da kendi ezberlerimizi halletmeye çalıştık, fakat topu 3 direğin arasından geçiremedik. Dolayısıyla son aşama üzgünüm. Golü atan Thiam arkasından yüzde yüz golü de çıkaran Thiam oldu. Maçın tüm dengesini değiştiren oyuncu oldu” diye konuştu.

“FORVET ALMA DÜŞÜNCEMİZ VAR”

Forvet transferi için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Devasa, “Takımın geçirme politikasına değinen Devasa, “Forvet alma düşüncemiz var. Lig maçlarının neticelerini pozitif ya da negatif bizim extra durumumuz var. Duygusal anlamda sert git gel içindeyiz. Bu şekilde bir başlangıçta aşağı çekiyor herkesi. Hazırlık dönemindeki yüksek düzey aniden ilk maçtan sonrasında tam tersine döndü ve bizi aşağıya çekti. Skor gelmeyince telaşlı ürkü hal artıyor ve seviye bozuluyor. Dolayısıyla şu ulusal arayı değerlendireceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz