Vitor Pereira, Fenerbahçe ’deki ilk döneminde altyapıyla yakından ilgilenmiş, kupa maçlarında genç oyuncuları oynatmıştı. Hatta Antalyaspor ile oynanan kupa mücadelesinde ağırlıklı olarak U21 takımından futbolcuları ekibe almış olduğu için, kulübede görevi U21’in teknik patronu Şenol Çorlu’ya devretmişti. Vitor Pereira, bu sürem iş başı yaptıktan sonrasında da ilk işi altyapı hocalarıyla bir araya gelmek oldu.

‘Gençleri kullanacağım’

53 yaşındaki çalıştırıcı, akademi hocalarına bir sunum yapmış oldu. Pereira, bu sürem genç oyuncuları kullanacağını söylemiş oldu, “Biz 3’lü savunmayla oynayacağız. Sizin de aynı sistemi kullanmanızı isterim. Böylece genç oyuncular A takıma geldiklerinde, bildikleri bir taktikle karşılaşsınlar” dedi. Portekizli teknik insanın altyapıya ve genç oyunculara yaklaşımı sonrası U19 takımının teknik direktörü Gökhan Bozkaya, FANATİK’e verdiği röportajda, “Pereira ile gelecek güvenilir ellerde” demişti.

Karamsarlık bitti ‘Çubuklu’ düşsel başladı

Pereira, Muhammed Gümüşkaya, Arda Güler ve Fatih Yiğit Şanlıtürk’e forma vererek bu mevzuda ciddi bulunduğunu gösterdi. Bu oyuncuların A takımda oynaması, altyapıdaki havayı da tamamen değiştirdi. Daha ilkin karamsar olan, “Biz Fenerbahçe’de oynayamayız” diye düşünen akademi futbolcuları Pereira yardımıyla artık Çubuklu formayla Kadıköy’de sahaya çıkmanın hayalini kuruyor.

Ömer Necati Albayrak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz