Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Ahmet Ağaoğlu, “Dünyada yarım milyara yakın insan dört yıl süreyle yarışıp olimpiyatlara kota almaya çalışıyorlar. Yarım milyar insanoğlunun arasından da yanılmıyorsam on iki bin sporcu olimpiyatlara katılıyor. On iki bin sporcunun içinde da 367 sporcu altın madalya için savaşım ediyor. Olimpiyat madalyasının dört senede bir olması da onun kıymetini ek olarak yükseltiyor. Gerçekçi olarak baktığımız süre maalesef iki altın madalyayla ile döndük. Olimpiyatlarda tüm başarı altın madalya ile ölçülüyor. İkinci hatırlanmıyor, birinci hatırlanıyor. Tokyo’yu 35. sırada bitirdik, bir altın madalya daha alsaydık 12 – 13 basamak daha yukarı çıkacaktık. Yine kutlama ediyoruz, ülke olarak gurur duyduk. Hepimiz oldukca mutlu oldu, gerekseme vardı. Bilhassa o süreçte her insanın canı sıkıldı, siz değerli üyelerimizin de orada canı sıkıldı farkındaydınız. Ülke olarak gurur duyduk fakat Trabzon olarak daha değişik gurur duyduk. Amatör branşlara devletten destek almadan, kendi öz kaynağımızla finanse ederek başardığımız için de ek olarak mutluyuz. Paralimpik oyunlarında da Abdullah Öztürk yarı finale çıktı. Onunla da gurur duyuyoruz. Ondan da inşallah altın madalya gelecek. Engelli sandalyesi masa tenisinde muhteşem bir kabiliyet. Hepimiz için hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Teknik Direktör Abdullah Avcı ise “Ümit ederim bu tarz şeyleri çoğaltırsın, evinin bir köşesinde müze benzer biçimde olur. Ben kendime öyleki bir yaptım. Tüm hatıraların, hikayelerin, plaketlerin, ödüllerin, anıların olduğu bir yerim var. Bizlerde altın madalya yok fakat yetiştirdiğimiz oyuncuları ulusal takımlara gönderince, yurt dışına geçirme olunca gurur duyuyoruz. Yine teşekkür ederiz, hem ülkemiz adına hem de Türk sporu adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin arkasından Ahmet Ağaoğlu tarafınca Busenaz Sürmeneli’ye, Abdullah Avcı tarafınca da antrenörü Cahit Süme’ye teşekkür plaketi verildi. Uğurcan Çakır, Anthony Nwakaeme ve Berat Özdemir de teşekkür mahiyetinde Busenaz Sürmeneli ve Cahit Süme’ye çiçek verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz