Fatih Terim'den Gedson Fernandes açıklaması!

UEFA Avrupa Ligi Play-Off rövanş mücadelesinde Randers’i 2-1 yenik edip gruplara kalan Galatasaray ‘da Teknik Direktör Fatih Terim açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Sulh Alper’in 1-2 güzel hareketini kafamıza yazdık

Oyuncularım pes etmediler ve kazanmayı istediler. Avrupa Ligi’nde olmayı istedik. Taraftarlarımız kimi zaman bazı oyuncularımızın bir an evvel oynamasını istiyor fakat genç oyuncular için zamanlama fazlaca önemlidir. Sulh Alper’in 1-2 güzel hareketini kafamıza yazdık.

Onlar bizim kıymetlilerimiz

Her geçen gün ısındıkça daha iyi olacak. Kerem bayağı yoruldu, o yüzden ikinci yarıda Sulh’ı seçtim. Onlar bizim kıymetlilerimiz, onların sayısını çoğaltacağız. Yaş alan gençler de vardır, bir tek gençlerdir. Onları da unutmamak lazım. Sulh ve Sulh gibileri inşallah kazandırmaya devam ederiz. Sorun, hep kalacakmış benzer biçimde oynamak. Profesyonelce.

Sahanın en iyilerinden birisi Feghouli’ydi

Oyuncu yarın da gidebilir. Babel iyi bir oyuncu. Benim de beğendiğim, mühim bir oyuncu fakat her şey olabilir. Biz bir takımız. Bunu genç tecrübeli diye ayırt etmeden bakmak lazım. Sahanın en iyilerinden birisi Feghouli’ydi, Diange’ydi, Patrick’ti, Babel’di. Galatasaray’ın gençlere alışması lazım. Biz her yıl 1-2 tane ortaya koyuyoruz.

10 numara alınca muhteşem bir beklenti olur

Ekip içinde bir sürpriz yapabilirim dedim. 10 numara alınca muhteşem bir beklenti olur. Oyuncu 10 numaranın altından kalkamadığı süre muhteşem bir tepki olur. 10 numarayı içeride birine vermek için sürpriz yapabiliriz dedik.

Gedson’u sonuna kadar bekleyeceğiz

Halil’i istiyoruz. Gedson’u vermeyeceklerini söylüyorlar fakat sonuna kadar bekleyeceğiz, olursa olur, eğer olmazsa başka bir şey düşüneceğiz. Öyleki anlamış olur geliyor ki 5 senelik sözleşme yaptığınız oyuncu ertesi gün gelip “Ben artık burada oynamak istemiyorum” diyor.

İyi bir Mostafa’yı göreceğimizi düşünüyorum

Şu anda Diagne’den memnunuz o da memnun fakat daha süre var. Hem Diagne hem de Mustafa bizim iki mühim oyuncumuz. Mostafa doğal fazlaca iyi bir giriş yapmış oldu. Sonrasında sakatlık yaşadı. Santrforların en büyük derdi daima goldür. İyi bir Mostafa’yı göreceğimizi düşünüyorum. Ondan sonrasında da Ocak ayında karar vereceğiz. Düzeleceğine inanıyorum.

Kulüpleri zor duruma sokuyor

Bazı kurallar kulüpleri zor duruma sokuyor. Şimdi bana sen birini göndermezsen ben Morutan’ın lisansını çıkarmam diyorlar. Muhakkak federasyonumuzun geçerli sebepleri vardır fakat kulüpleri zor duruma sokuyor. Emirlere itaat ediyoruz. Kimselerle konuşulmadı. Hep birlikte konuşulup “Mevcut sistemde bazı sıkıntılar var daha iyisi için şuna ek yapalım”dan ziyade bu şekilde karar verdiler. Meydana getirecek da bir şey yok açıkçası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz