UEFA Avrupa Ligi grup aşaması kura çekimi Haliç Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirildi. Galatasaray ; Lazio, Lokomotiv Moskova ve Marsilya ile beraber E Grubu’nda yer aldı. Kura çekiminin peşinden Galatasaray Başkan Yardımcısı Bikem Kanık, basın mensuplarına kurayı değerlendirdi.

Enteresan bir grup bulunduğunu ve garip maçların olacağına dikkat çeken Bikem Kanık, “Kupadan sözü açtınız, kupa bizim stadımızda, müzemizde duruyor. Kimi zaman ikimiz de dolaşırken seyrediyoruz. Doğal ki bir kere daha ülkemize getirmek isteriz. Kura ile ilgili, güzel bir grup oldu. İlginç maçlar olacak. Enteresan bir grup oldu. Biz bu yıl daha genç ve başarıya aç oyunculardan bir ekip kurmaya çalıştık. Tecrübeli bazı oyuncularla harmanlayarak. Doğal ki genç oyuncuların; ülkeye, kulübe adaptasyonları için bir zamana gerekseme var. Fakat bu zamanı söylerken de Galatasaray kendi genlerinde aslına bakarsanız Avrupa kupasına, Avrupa kupalarında yarışmaya oldukca alışık bir topluluk. Bu bizim kendi DNA’mızda var. Onların da bu duruma, Galatasaray’ın bu kültürüne adapte olacaklarını ve kendilerini bu şampiyonada rahat hissedeceklerini düşünüyorum. İyi bir performans göstereceklerine inanıyorum. Eleme aşamalarında oynatamadığımız oyuncularımızın da grup aşamasında takıma katılmasıyla beraber değişik bir ekip izlettireceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY’IN HEDEFİ HER ZAMAN ŞAMPİYONLUKTUR”

Öteki takımların temsilcileriyle hemen hemen görüşme fırsatım olmadı. Buradan sonrasında bir görüşme olabilir. Galatasaray’ın hedefi daima şampiyonluktur. Galatasaray’ın var olduğu branşlarda, başka bir hedefle yola çıkması beklenemez. Fakat bu bir spor müsabakası. Bizim de uzun vadeli hedeflerimiz var. Bu planlamalar doğrultusunda yer aldığımız tüm organizasyonlarda elimizden gelenin en iyisini yapmalı, en iyi performansı sergilemeliyiz. Daima birinciliği hedeflemeliyiz. Başkanımızla birazcık ilkin konuştum. Oldukca heyecanlandı ve grubu da oldukca beğendi” şeklinde konuştu.

SEZER AFŞAR – ALİ DANAŞ / İSTANBUL,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz