Burak Elmas-Fatih Te rim birlikteliğiyle Aslan’ın geçirme politikası değişti, güne değil geleceğe yatırım gerçekleşti… Elmas’ın başkanlık koltuğuna oturması sonrasında operasyonu başlatan Sarı-Kırmızılılar, bilhassa scout (oyuncu seyretme) ekibi ve Fatih hocanın uzun süredir takip etmiş olduğu genç yıldızlar için harekete geçti. Cim Bom yeni yapılanma ve kulüp menfaatleri çerçevesinde verimli bir geçirme süreci geçirdi.

Morutan için 3.5 milyon

9 isme imza attıran Galatasaray 6 futbolcuya bonservis bedeli verdi. Cicaldau (24), Berkan Kutlu (23), Nelsson (22), Sulh Alper Yılmaz (21) ve Boey (20) için eski kulüplerine toplamda 20 milyon Euro ödenecek. Önceki gün İstanbul’a gelen Olimpiu Morutan (22) için de FCSB’yle 3.5 milyon Euro karşılığında anlaşan Aslan’ın, ’22’ yaş ortalamalı yeni transferleri için kasasından 23.5 milyon Euro çıkacak.

Özgür kalma bedelleri…

Bu sayı Türkiye şartları altında büyük bir meblağ olsa da yönetim yeni gençlerden daha büyük paralar kazanacağına inanıyor. Bu durumun da en büyük göstergesi sözleşmelerde yazan Nelsson’un 25, Cicaldau’nun da 20 milyon Euro’luk özgür kalma maddeleri…

Atalay Özçelikli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz