Fenerbahçe açıklaması: Çok ciddi rakamlar ortaya çıkacak!

Fenerbahçe 3 Temmuz’da yaşananlar sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na geçtiğimiz günlerde 250 milyon liralık tazminat davası açtığını duyurmuştu. Spor Hukuku Uzmanı Avukat Anıl Dinçer, Fenerbahçe’nin TFF’ye açmış olduğu davayla ilgili merak edilenleri Spor KralTV’ye söyledi.

Fenerbahçe’nin 250 bin liralık açmış olduğu davanın simgesel bir meblağ bulunduğunu ifade eden Anıl Dinçer, “Şahsen ben bu tutarın mahkemeden gelen bilirkişi raporları ve mahkeme seyrine nazaran değişeceğini, doğrusu davanın ıslah edilip talep edilen miktarın Fenerbahçe tarafınca artırılacağını düşünüyorum. Dava sonunda oldukça ciddi rakamlar ortaya çıkacak ve TFF’nin bunu ödemesi gerekecek. Bu yönüyle eşi benzeri görülmemiş bir davayla karşı karşıyayız.” dedi.

Fenerbahçe’nin talep etmiş olduğu rakamın uğramış olduğu zarara nazaran oldukça düşük bulunduğunu söyleyen Anıl Dinçer, “Şike suçlaması sebebiyle Fenerbahçe Avrupa’dan men edildi bundan dolayı Avrupa gelirlerinden men edildi. Fenerbahçe şeklinde mühim bir toplumun marka kıymeti negatif etkilendi. Kısacası Fenerbahçe maddi ve içsel olarak ciddi bir zarara uğradı. Fenerbahçe’nin UEFA’ya dava açıp açmayacağı da bir sual işareti. Ben bu davayı Fenerbahçe’nin haklı bir hukuki hak arayışı olarak değerlendiriyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz