Beşiktaş , UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Sporting CP, Borussia Dortmund ve Ajax ile eşleşti. Kura çekiminin peşinden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. 

“BU BİZİM İÇİN MİLLİ BİR DAVA”

Gruptan çıkmak için savaşım edeceklerini vurgulayan Çebi, “Bir kura çekiyorsunuz ve kimlerin çıkacağını merak ediyorsunuz. Kulüplerin hepsi fazlaca kıymetli. Avrupa’nın güçleri belli ve mühim kulüpleri var. Savaşım edeceğiz. İyi olanları ya da birazcık daha iyi olanları ile eşleşiyorsunuz. Sonuçta bir yola çıktık. Bizim için önemli olan şu, bu bizim için ulusal bir dava. Ülkemizin puanlara ihtiyacı var. Mücadelemize ilk olarak bu açıdan bakacağız. Beşiktaş’ın başarı göstermiş olmasının, ülke puanına vereceği katkının önümüzdeki senelere yararlı olmasını arzuluyorum. Fenerbahçe , rakibini eledi. Ülkemiz adına fazlaca sevindik. Bu yolculuğa öteki takımlarımızla beraber devam etmek istiyoruz. Bundan sonrasında da rakip kulüplerimizin başkanlarını Şampiyonlar Ligi maçlarına çağrı ediyorum. İnşallah birlikte seyreder, bu yolda birlikte yürürüz. Buradaki rekabet ayrı, dışarıda hep beraber çalışmak zorundayız” diye konuştu.

Başkan Çebi, Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasına kalan öteki takımların yöneticilerine forma vermesinin hatırlatılması üstüne ise ”Herhalde fazlaca sevinmişlerdir bu sebeple Beşiktaş formasını almak her insana nasip olmaz” ifadelerini kullandı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz