Trabzonspor formasıyla 2018-19 sezonundan bu yana çıkmış olduğu 114 maçta; 36 gol, 24 asistlik performans sergileyen Nijeryalı futbolcu Anhony Nwakaeme, kentte taraftarların sevgisini kazanmaya devam ediyor. Trabzonlu iş insanı Mustafa Bulut, Ortahisar ilçesindeki Deliklitaş mevkiinde yer edinen akaryakıt istasyonunun girişine ortalama 40 bin TL maliyetle Trabzonspor’un başarıya ulaşmış atak oyuncusunun heykelini diktirdi. Akaryakıt istasyonuna gelen müşteriler heykeli incelerken, fotoğraf çektiriyor.

ÇELİK: NWAKAME ÇOK İYİ OYNUYOR, DİĞER YABANCILARA DA ÖRNEK OLSUN DİYE HEYKELİ DİKİLDİ

Akaryakıt istasyonunun Müdürü Hüseyin Çelik, patronları Mustafa Bulut ile arkadaşının seyahat yapmış olduğu sırada yabancı futbolcularla ilgili konuşurken akıllarına böyle bir durum geldiğini belirterek, “Nwakaeme oldukça iyi oynuyor. Son zamanlarda gelen en iyi yabancı futbolculardan birisi. Patronumuz ve arkadaşı da ‘Bunun bir heykelini dikelim ve öteki yabancı oyunculara da örnek olsun’ dediler. Son zamanlarda oynadığı futbol ve performansı ile gönüllerde taht kurmuş bir isim. 6 aylık bir süre içinde 30-40 bin TL civarında maliyetle heykel tamamlandı. Bizim için mühim olan Trabzonspor sevdasıdır. İnşallah bu Nwakaeme’ye bir doping olur, inşallah bu yıl şampiyon olacağız. Nwakaeme şu an yoğunluğundan dolayı gelemiyor fakat en kısa sürede kendisini çağrı edeceğiz. Şu an haberi yok, ona sürpriz yapmayı planlıyoruz. Gelenler, görenler de oldukça iyi karşılıyor. Bu heykel için oldukça pozitif geri dönüşümler aldık” dedi.

“HEYKELİ GÖRÜNCE GURURLANIYORUZ”

Fatih Bozkurt adlı yurttaş, “Nwakaeme’nin gönlümüzdeki yeri bambaşka. Burada onun heykelini görmek hepimizi gururlandırıyor. Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Alex?in heykelini diktiler. Ikimiz de Nwakaeme’nin heykelini burada görünce heyecanlanıyoruz, o kadar da mutlu oluyoruz. Golleri atmaya devam ettiğinde, gönlümüzdeki yerini de yüceltiyor. Her sürem takıma katkısı vardı fakat bu sürem etrafındaki futbolcularla beraber daha çok katkı vermesini bekliyoruz, vereceğini de düşünüyoruz. Son maçta attığı golle de aslına bakarsan bizi oldukça mutlu etti. Başarılarının devamını arzuluyorum. Onun başarısı, Trabzonspor’un başarısı” diye konuştu.

Kamil Kasap ise, “Buraya sıkça yakıt almaya geliyorum. Trabzonspor hastasıyım. Nwakaeme’yi de seviyoruz ve zevkle izliyorum. Buranın sahibi Nwaakeme’nin heykelini buraya koyacağım’ dedi. Yemin etti ve sözünü tuttu” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz