Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi play off turu rövanşında oynayacakları Helsinki maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Pereira, karşı karşıya gelme ile ilgili şu açıklamaları yapmış oldu; 

“Zor bir maç olacak. Organize bir takıma karşı oynayacağız. Bazı kaliteli oyuncuları olan bir takıma karşı oynayacağız. Onlar da aynı hedefteler. Yarın sahada aşırı istekli, organize ve kazanmak isteyen bir ekip görüntüsü sergileyeceğiz.

Yağmur, soğuk ya da suni çim şeklinde koşulların bizim oyunumuzu etkilemesine izin vermeyeceğiz. Ona karşın bu stat bizim için dünyanın en güzel stadı olacak. Ikimiz de bu maçı en iyi şekilde geçirip grup aşamasına kalmak istiyoruz.”

“Agresif oynayacağız”

“Önümüzdeki iki maçta da elimizden gelenin en iyisini yapmış olup devamlı ortaya koymak istediğimiz oyunu sergilemeye çalışacağız. Agresif ve kaliteli futbol oynamaya çalışacağız. Sonuna kadar savaşan ekip görüntüsü ortaya koymaya çalışacağız. Bu ruhu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Her insanın oldukça koştuğu, çalmış olduğu, elinden geleni yapmış olduğu bir görüntü sergilemeye çalışacağız. Bu maçtan sonraki önümüzdeki ilk maçta. Negatif koşullardan bağımsız olarak bizim için mühim olan kendi oyunumuzu sahaya yansıtmamız olacak.”

“Tek hedefimiz kazanmak”

“Ben rakibin ne düşündüğünü denetim edemem. Ben kendi takımımın ne düşündüğünü denetim ederim. Onlar da sahaya çıktıklarında bu negatif her şeyi unutacaklar. Tek hedefimiz olan kazanmak için sahaya çıkacaklar.”

“Dünyanın en iyi oyuncularına sahibiz”

Şu an burada bizimle olan oyuncular dünyanın en iyi oyuncularıdır. Zira şu an mevcut elimdeki oyuncular onlar. 20 dakika da, 15 dakika da, 60 dakika da olsa oynayanların hepsi aynı ruhu sergilemeye çalışacaklar. Sahada oldukça çalışıp, özveri gösterecekler. Son maçı çözümleme ettiğimizde de çalışan, savaşan, organize bir ekip görüntüsü görmüştüm. Bunu göreceğiz yarın da… Değişik bir şey olmayacak. Kimin oynadığının önemi olmayacak.

Luiz Gustavo’nun açıklamaları;

“Hakkaten oldukça mühim bir maç Avrupa Ligi’nde devam edebilmemiz açısından. Biz buraya bu turu geçme amacıyla geldik. Hazırlıklarımızı bu doğrultuda tamamladık. Koşullardan bağımsız olarak bizim bir felsefemiz var sahaya yansıtmaya çalıştığımız. Doğal ki biz ne istediğini bilen bir takımız. Bunun için oldukça çalıştık. Biz elimizden geleni yaptığımız sürece bu şartların bizi etkilemeyeceğini düşünüyorum. Benim bir felsefem vardır. Benim için mühim olan devamlı bir sonraki maçtır. Onun için hakkaten en iyi şekilde hazırlanmaya çalışırım. Ben futbol oynamaktan keyif alıyorum. Futbola aşığım. Kendimi devamlı yüzde yüz olarak işime vermeye çalışıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz