Süper Lig ’in 3’üncü haftasında sahasında Galatasaray ’ı konuk edecek Kasımpaşa’da hazırlıklar sürüyor. Teknik direktör Cihat Arslan yönetiminde meydana gelen antrenman, ısınma koşularıyla başladı. Antrenmanın basına açık kısmı istasyon emek harcamaları ile top kapma ve pas çalışmalarıyla sonlanmış oldu. Antrenmanın basına kapalı bölümünde ise Galatasaray maçının taktik çalışmalarının gerçekleştirildiği öğrenildi. 

” İLK HAFTA KAZANMAK MUTLULUK VERİCİYDİ”

Antrenman öncesinde teknik direktör Cihat Arslan, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Daha ilkin Kasımpaşa’da kaptanlık yaptığını ifade eden Arslan, “2 tane şampiyonluk yaşadım. Tanıdığım bir toplum. Sıhhat ekibinden, mutfağına kadar bildiğim bir toplum. Uyarlama daha kolay gerçekleşti. İlk hafta kazanmak mutluluk vericiydi. Kazanırken de maç sonu röportajında da söyledim. Bazı şeylerin altında kalmışız. Örneğin, top kazanmada Süper Lig istatistiklerinin altına düşmüşüz. Rahat top kayıplarında da istatistiği birazcık delmişiz maalesef. Bu eksikleri bilerek oynayacağımız büyük bir maça daha iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bu eksikleri tamamlayıcı antrenmanlar yapıyoruz. Analizlerimiz o yönde. Bunun karşılığında bizi cezalandırabilecek daha büyük bir takıma karşı oynuyoruz. Onun bilinciyle iyi bir antrenman umuyorum. Futbolcu kardeşlerimizin motivasyonu oldukça yerinde. Güzel bir olanağımız var. Arkamızda bir personel ordusu var, biz rahat edelim diye koşturuyorlar. Doğal bunun sorumluluğuyla birlikte sahaya kazanmak için çıkacağız. İyi bir savaşım, pozitif oyun… Bu hayal değil, hoca olarak bu bizim planlarımızın başlangıcında geliyor. Maç ne olursa olsun hem iyi, güzel oyuna hizmet etmemiz lazım hem de kulübümüzün değerleri sahaya yansıtabilmemiz gerekiyor. Yolun başındayız. Sadece farklılaşacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“TAKIMA KONSANTRE OLMAK İSTİYORUM”

Kalan dönemde takıma takviye olup olmayacağıyla ilgili de konuşan Arslan, “Ben takımıma oldukca daha çok konsantre olmak isterim. Elimizdeki oyuncuları daha iyi hale getirip, onlardan daha çok verim alma niyetindeyim. Yönetim kuruluyla birlikte görüşmelerimizde noksan olursa, noksan noktalar hakkında bizlere katkı verecek hem genç hem de dinamizmine inandığımız, Süper Lig’in değerlerine katkıda bulunacak oyuncu olursa bünyemize katabiliriz. Sadece önceliğimiz ekip, takımın gelişmesi. Burası kıymetli bir lig. Bu kıymeti kaybetmeyi kimse istemiyor. Bu yıl hepimiz daha çok itina gösterdi. Daha dengeli, daha tehlikeli takımlar kuruldu. Bazı kulüpler sıfır hata yapmış oldu. Bu mücadeleye hazır hale gelebilmek için daha çok mesaiye, daha çok fedakarlığa, daha çok aile havası yaşamaya ihtiyacımız var. Bunu sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“DONK’U HER ZAMAN BÜYÜK TAKIMIN, BÜYÜK STOPERİ OLARAK GÖRDÜM”

Geçtiğimiz günlerde tekrardan Kasımpaşa’ya dönen Ryan Donk’un mühim bir isim olduğuna dikkat çeken Cihat Arslan, “Donk doğal ki önder, mühim bir oyuncu. Hem pozisyon gereği mühim özellikleri var hem de geçmişte kaptanlık yapmış olup oldukca kıymetli hizmetlerde bulunmuş oldu. Ben onu hep büyük takımın, büyük stoperi olarak gördüm. Şu an hazır değil. Sadece antrenmanlara başladı. Bizlere muhakkak büyük kıymet katacaktır” diye konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz