Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile Slovak futbolcu Marek Hamsik, UEFA Konuşma Ligi rövanşında oynayacakları Roma maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

İşte Abdullah Avcı’nın açıklamaları;

“Oyunun dengeli olduğu, müdafa hücumda birlikte hareket edilmiş olduğu, bazen Roma’nın bazen bizim oyunu eline almış olduğu, dengeli ve bu ligin üstünde bir yarışma oldu. Sonuna kadar konsantrasyonu yüksek, detayların kazanılmış olduğu ya da kaybetmiş olduğu müsabakadan biz yenik olarak ayrıldık.”

“Maçın detaylı analizini yaptık. İkinci maç avantaj olabilir. Roma karşısında son ana kadar savaşım edip, neler yapmamız icap ettiğini oyuncularımızla paylaşıp sonuna kadar turu zorlamak istiyoruz. Ümit ederim, ilk maç benzer biçimde güzel ve dengeli bir oyununun olduğu ve keyifle ayrılacağımız bir akşam olur.”

Marek Hamsik’in açıklamaları;

“İlk maç aslen iki taraf için de sıkıntılı geçen bir maç oldu. İki takımın da kazanmayı hak etmiş olduğu bir maç oldu. Sadece Roma son dakikalarda kazanılmış olduğu bir korner golü buldu. Aslına bakarsak küçük detaylarla maçı kazanmıştır. Yarın sahaya çıktığımızda pozisyonları iyi değerlendirmeyi ve doğal ki tur atlamayı umuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz