Sivassporlu taraftarlardan Petrocub maçına yoğun ilgi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri sebebiyle Yeni 4 Eylül Stadı’nda son olarak 8 Mart 2020’de Galatasaray müsabakasını izleyen kırmızı-beyazlı taraftarları, ortalama 16 ay sonrasında takımlarıyla buluşacak olmanın heyecanı sardı.

UEFA tarafınca alınan karar gereği stadyum kapasitesinin yüzde 50’si oranında izleyici alınacak Petrocub maçının biletlerine taraftarlar yoğun ilgi gösteriyor.

Taraftarlar, karşılaşmanın biletlerinin satışa sunulmuş olduğu Buruciye Medresesi ve Yeni 4 Eylül Stadı’ndaki Passolig noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.

Erken saatlerde kuyruğa giren vatandaşlar, uzun devam eden bekleyişin arkasından maç bileti almanın mutluluğunu yaşadı.

Sivasspor ’un maçlarını oynadığı 27 bin 532 izleyici kapasiteli Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda maç günü ortalama 12 bin taraftarın tribünlerdeki yerini alması planlanıyor.

Demir Grup Sivasspor ile Petrocub 29 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda karşılaşacak.

“Güzel bir atmosfer olacak”

Bilet almak için sıra bekleyen taraftarlardan Yusuf Sakarya, AA muhabirine, uzun kuyruk sebebiyle ortalama 4 saattir bileti almak için sıra beklediğini söylemiş oldu.

Karşılaşmaya ilginin fazla bulunduğunu belirten Sakarya, “Hepimiz maça gelmek istiyor, güzel bir atmosfer olacak.” dedi.

İsmail Kartal ise uzun süre bekleyerek bilet almış olduğu için mutlu bulunduğunu anlatarak, “Sivasspor bu maçı alacak ve turu geçeceğiz. Karşı karşıya gelme sonunda inşallah rakibi eleyerek yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Salgın sebebiyle taraftarların ortalama 1,5 senedir stadyumlardan uzak kaldıklarını aktaran Kartal, maçların seyircili olmasını ve daima takımını desteklemek istediğini belirtti.

Gurbetçiler de maça ilgi gösteriyor

Hollanda’dan memleketi Sivas’a gelen gurbetçi Muttalip Eker de ortalama 4,5 saat bekleyerek bilet alma şansı yakaladığı için mutlu bulunduğunu dile getirerek, “Sivasspor’a her şey feda olsun. Sivasspor’a katkımız olacaksa ne mutlu bizlere, inşallah maçı kazanıp yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sivasspor taraftarı Süleyman Kurt ise maçı kazanacaklarına inandığını ve taraftarın daima kulübe haiz çıkması icap ettiğini altını çizdi.

Stadyuma yandaş alınacak olmasından dolayı mutlu bulunduğunu aktaran Kurt, “Ortalama 1,5 senedir hasrettik, inşallah perşembe günü takımımıza kavuşuyoruz.” dedi.

Bilal Karaman da “Gönlümüzle, yüreğimizle, taraftarımızla daima Sivasspor’un yanındayız. İnşallah bu turu geçeceğiz. Avrupa’dan gelen torunlarımla beraber maça giderek, takımımızı en güzel şekilde destekleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kübra Şahin ise Sivasspor’a Avrupa yolunda başarılar dileyerek, şunları kaydetti:

“Avrupa’ya gitmeyi oldukca bekledik, sabrettik ve Avrupa’ya gittik. İnşallah alnımızın akıyla da bu turdan çıkacağız. Biletlere ilginin olması güzel, gidip takımımızı destekleyeceğiz, stadyumda yerimizi alacağız. Bugünü oldukca bekledik, Sivasspor’un her maçında kombinelerimizi alıp stadyuma gidiyorduk. Bu şekilde fırsat verilince de derhal geldik ve biletimizi almak istedik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz