Oğulcan Ülgün: Öncelikli hedefim Konyaspor'u milli takımda temsil etmek

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu’dan Konyaspor ‘a geçirme olan 23 yaşındaki ön libero mevkiisinde vazife icra eden Oğulcan Ülgün, yeni sürem hazırlıkları kapsamında Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde takımıyla beraber çalışmalarına devam ediyor.

Ceylanspor, Bucaspor ve Altınordu altyapılarında oynadıktan sonrasında TFF 1. Lig’de savaşım veren Altınordu’da 4,5 sürem forma giyen Oğulcan Ülgün, Süper Lig ‘de ilk kez forma giyecek olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyor.

Oğulcan Ülgün, AA muhabirine, Erzurum’da ikinci etap kamp çalışmalarının güzel gittiğini anlatarak, şu şekilde konuştu:

“Taktik ve kuvvet olarak Süper Lig’e iyi hazırlanıyoruz. Hocamızın verdiği taktikler doğrultusunda bu tarz şeyleri sahada uyguluyoruz ve güzel bir kamp süreci geçiriyoruz. Erzurum’daki tesisler güzel ve tam bir kamp ortamı var. Ekip arkadaşlarımızla burada daha oldukça yakınlaşıyoruz. Ben de yeni geldim ve burada güzel bir ortam var. Bu ortama ayak uyduruyoruz.”

“Fizik olarak iyi durumdayım”

Oğulcan, Süper Lig’de ilk kez forma giyecek olmanın heyecanını yaşadığını belirterek, “Süper Lig’in kalitesi ve zorluğu daha çok fakat ben de genç ve dinamik oyuncuyum. Buna ayak uyduracağımı düşünüyorum. Aslına bakarsanız taktik olarak Altınordu’da hakkaten her şeyi öğrettiler. Burada da hocamızın verdiği taktiği en iyi şekilde uygulamaya çalışıyorum. Güç ve kuvvet olarak oldukça iyi durumdayız, ben de fizik olarak iyi durumdayım. Lige iyi bir halde hazırlanıyoruz.”

Bundan sonrasında Konyaspor için savaşım vereceğini hatırlatan Oğulcan, şunları kaydetti:

“Öncelikli hedefim Konyaspor’da oynamak sonrasında da Konyaspor’u ulusal takımda, Avrupa’da temsil etmek isterim. Buradan Avrupa’ya gitmeyi oldukça isterim. Konyaspor’un sistemi doğrultusunda savaşım edecek bir Oğulcan olacağım. Altınordu’da daha farklıydım, burada daha mücadeleci ve savaşçı, topa daha oldukça hakim olan, topla ilişkileri daha iyi olan bir Oğulcan izleyeceksiniz.”

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz