Mehmet Topal: Algı operasyonları yapıldı

Yeni sürem hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş ‘ta yeni aktarma Mehmet Topal, akşam antrenmanı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Oldukca iyi bir kamp süreci geçirdiklerini söyleyen Topal, “Yoğun antrenmanlar altında oldukca yoğun bir hazırlık kampı geçiriyoruz. Ekip halinde oldukca iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Ümit ederim çalışmalarımızın karşılığını sürem içinde oynadığımız maçlarda alırız” diye konuştu.

“JOSEF’İ KARDEŞİM GİBİ GÖRÜYORUM”

Ekip arkadaşı Josef De Souza ile birlikte Fenerbahçe ‘de oynadıkları dönem oldukca iyi bir performans sergilediklerini vurgulayan tecrübeli oyuncu, “Josef ile oldukca uzun süre beraber oynadık. Kendisini kardeşim benzer biçimde görüyorum. O da aynı düşünceleri benimle paylaşıyor. Birlikte oynadığımız dönemde istatistiksel olarak hakkaten oldukca iyi performans göstermiştik fakat bir idrak operasyonuyla insanların aklında bazı şeyler yer edindirilmeye çalışıldı. Yoksa taktiksel olarak en iyi sezonlarımızdan birini geçirmiştik. Burada da kim oynarsa oynasın, hepimiz birbiri için savaşım edecek ve takımın başarısı için elinden geleni meydana getirecek” ifadelerini kullandı.

“BAŞAKŞEHİR’DE ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ SENE, SERGEN HOCA BENİ ÇOK İSTEMİŞTİ”

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın transferinde mühim bir oranı bulunduğunun altını çizen tecrübeli orta saha, “Sergen hoca ile ilk görüştüğümde benimle ilgili oldukca güzel şeyler söylemiş oldu. Başakşehir’de şampiyon olduğumuz yıl, hocam beni buraya oldukca istemişti fakat şartlar oluşmadı. Hocama teşekkür ederim, bana oldukca güvendi. Benim tek hedefim, bana güvenen insanları yarı yolda bırakmamak ve camiam için gücümün son damlasına kadar savaşım etmek” şeklinde konuştu.

“TESİSLERİMİZ PROFESYONEL ANLAMDA ÇOK İLERLEMİŞ”

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nin oldukca iyi imkanlara haiz bulunduğunu söyleyen Mehmet Topal, “Açıkçası 20 yaşındaki benzer biçimde heyecanlıyım diyebilirim. Hakkaten muhteşem bir tesise sahibiz. Burada seneler ilkin ulusal ekip ile kamp yapma sürecimiz olmuştu. O günden bu yana tesis yenilenmiş ve ustalaşmış anlamda oldukca ilerlemiş. Oynadığım takımlarda şampiyonluklar yaşadım ve giyindiğim formanın hakkını vermeye çalıştım. Burada da aynısı olacak. Ben formasını giyindiğim camiaların formasını başımın üstünde taşımaya çaba göstermişimdir” açıklamasında bulunmuş oldu.

“BENİM İÇİN PARADAN DAHA ÖNEMLİ ŞEYLER VAR”

Yaşamı süresince hiçbir vakit maddiyatı ilk sıraya koymadığını vurgulayan Topal, “Geçmişteki yaptıklarımdan maddiyata takılmayan bir insan olduğumu hepiniz bildiğiniz gibi. Benim için paradan daha mühim şeyler gelir. Başarı her şeyin önünde gelir. Maddiyat mevzusunda da asla sorun yaşamadık. Konuştuk ve her şey süratli ilerledi” diye konuştu.

“GEÇEN SENEKİ ŞAMPİYONLUK, HAK EDİLMİŞ BİR ŞAMPİYONLUKTU”

Beşiktaş’ın geçen yıl oldukca iyi performans sergileyerek hak etmiş olduğu bir şampiyonluk elde ettiğini söyleyen tecrübeli oyuncu, “Geçen seneki şampiyonluk, hak edilmiş bir şampiyonluktu. Ekip olarak muhteşem bir özveri gösterdiler. İnşallah aynı şampiyonluk bu yıl de nasip olur. Şampiyonlar Ligi, en yüksek düzey. Muhteşem bir atmosfer. Her oyuncunun oynamak istediği bir yer. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak oldukca güzel olacak. İnşallah orada da başarıya ulaşmış sonuçlar elde edip en iyi bölgelere geliriz” ifadelerini kullandı.

Öte taraftan Mehmet Topal, gazetecilerin Basın ve Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerini noktaladı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz