Flaş iddia! Fenerbahçe, Cornelius transferini bitirdi

Geçirme döneminde birçok forvet oyuncusunu gündemine alan Fenerbahçe için İtalya’dan taraftarı heyecanlandıracak bir iddia geldi. Çizme medyasında değişik kaynaklarda yer edinen habere nazaran Parma, uzun devam eden pazarlıkların arkasından Andreas Cornelius’u 7 milyon Euro’ya satmaya razı geldi. İtalyan ekibi, geçen sürem 8.4 milyon Euro ödediği Danimarkalı forveti oldukça daha yüksek bir bedele satmayı planlıyordu. Sadece takımın ligden düşmesi ve maaş bütçesinde küçülmeye gidilecek olması sebebiyle Parma’nın, kadroda en oldukça kazanan adlardan önde gelen Cornelius’u zararına satmaya razı geldiği kaydedildi.

Kopenhag istiyor fakat…

Danimarkalı forveti kadroda görmek isteyen tek ekip Fenerbahçe değil. Daha ilkin adı Trabzonspor ’la da anılan 28 yaşındaki oyuncuya eski kulübü Kopenhag da talip oldu. Lacivert-Beyazlılar; 2013-14’te Cardiff’e 8.7 milyon Euro’ya sattığı Cornelius’u bir tek 6 ay sonrasında 3.5 milyon Euro’ya geri almıştı. Kopenhag, golcü oyuncuyu 2017’de bu kez Atalanta’ya 6 milyon Euro’ya gönderdi. 1.93m.’lik golcünün, eski takımının kendisine talip olmasına karşın şimdilik ülkesine dönmeye sıcak bakmadığı kaydedildi.

Kampa yetişebilir

Andreas Cornelius bundan dolayı Fenerbahçe’nin teklifine ‘evet’ dedi. Sarı-Lacivertliler oyuncuyla her mevzuda ilke anlaşmasına vardı. İtalyan medyasındaki haberlere nazaran bu aktarma her an açıklanabilir. Eğer imzalar atılırsa, Vitor Pereira’nın yeni oyuncuların minimum ikisinin Slovenya Kampı’na yetiştirilmesi talebi için ilk adım atılmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz