Marek Hamsik: Şampiyonluk istiyorum

33 yaşındaki futbolcu, transferinden dolayı mutlu bulunduğunu söylerken, “Buraya geldiğim, bu kulübün ve bu taraftarın bir parçası olduğum için mutluyum. Bu şehirde hepimiz futbol için yaşıyor. Burada Napoli’de olduğu benzer biçimde ekip dostlarımla alacağımız neticelerle ümit ederim taraftarlarımızı mutlu ederiz” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN TAKIM”

Trabzonspor taraftarını eski ekibi Napoli taraftarına benzeten Hamsik, “Yandaş bana gösterdikleri hoşgörü ve ilgi için teşekkür ediyorum. Napoli taraftarı benzer biçimde takımını fanatikçe destek veren bir taraftara sahibiz. Hoşuma giden bu. Takımın bir parçasıyım ve ekip için en iyisini halletmeye çalışan bir oyuncuyum. İyi bir ekip arkadaşı olmak isterim, gol ve asistler de yaparsam bu beni mutlu eder. Mühim olan takımdır ve takımın başarısı için buradayım” şekilde konuştu.  

“KUCKA İLE KONUŞTUM”

Transferi öncesi bilhassa bordo mavili takımın eski oyuncusu Kucka ile konuştuğunu söyleyen Hamsik, “Ekip dostlarımla konuştum. Bilhassa ulusal takımda yer edinen Kucka ile konuştum. Ekip ve kent hakkında gelmeden informasyon sahibiydim. Öteki dostlarım da destek oldular” diye konuştu.

“TAKIM İÇİN HAZIRIM”

Trabzonspor forması giymeye hazır bulunduğunu söyleyen Hamsik, “Çin ve İsveç kariyerim oldu. İsveç’i seçme nedenim Avrupa Şampiyonası’na hazır gitme isteğimdi. Şu an hazırım ve fitim. Yalnız ekip için savaşım etmeyi umuyorum” dedi.

Futbol için fikirlerim var. Sadece daha mühim olan hocamızın fikirleri ve istekleri. Orta saha oyuncuyum ve 2’li ve 3’lü orta saha oynayabiliyorum. Gole katkı vermek isteyen bir futbolcuyum. Bunu daha ilkin yaptım ve burada da devam edeceğim

“TAKIM ARDAKŞALRIM BENİ HARİKA KARŞILADI”

Takıma yeni katılmasına karşın ekip dostlarını onu fazlaca sıcak karşıladığını dile getiren Hamsik, “1 gün oldu konuşma ve söyleşi etme fırsatım olmadı, yeni oyuncuyum ve ilk zamandan beri mükemmel karşıladılar. İletişime açık ve yeni birini aralarına süratli bir halde kabul ettiler. Berat’ın sözleri için de teşekkür ediyorum. Orta sahadan ekip dostum ve öteki ekip arkadaşlarıma da destek olabilirsem ok mutlu olurum” ifadelerini kullandı.

“TRABZONSPOR TARAFTARI BANA TUTKUYU HİSSETTİRDİ”

Taraftarın takımına tutkuyla bağlı olduğuna vurgu meydana getiren Hamsik, “Ekibi bir parçası olmaktan dolayı fazlaca mutluyum. Taraftarın bu aidiyeti ve tutkusunu 11 yıl formasını giyindiğim Napoli taraftarına benzetiyorum. Trabzonspor taraftarı da bana bu aşkı, tutkuyu hissettirdi. Ben de bu aşkın parçası olmaktan mutluyum” açıklamasında bulunmuş oldu.  

“TRANSFERDE İYİ İŞLER ÇIKARDIK”

Takımının mühim geçirme yaptığını dile getiren Hamsik, “Trabzonspor’un transferde iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Mühim oyuncular geldi. Doğal ki beklentiler de yüksek olacak, ümit ederim ikimiz de buna yanıt verebiliriz. Hemen hemen ikinci gündeyiz, bu kampta en mühim iki şey sakatlıksız geçmesi ve kampı iyi geçirebilmek Hocamızla sahadaki görevim hakkında konuşacak fazlaca vaktimiz olacak” dedi.  

“BU SAÇ STİLİ BANA ŞANS GETİRİYOR”

Dikkat çeken saç sitiliyle ilgili olarak da Hamsik, “Saç stilimi benimseyen gençleri gördükçe ben de mutlu oluyorum. Bu saç stilinin bana talih getirdiğini düşünüyorum. Futbol oynadıkça sahada ve sokaklarda bu saçla olmaya devam edeceğim. Sahada arkadaşlarıma destek olabilmek terbilerimle onlara destek olabilmek için buradayım” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLUK FANTASTİK OLUR”

Trabzonspor’un Napoli ile oynadığı Avrupa Ligi Son 32 Turu’nda oynanılan maçı hatırladığını söyleyen Hamsik, “O maçı hatırlıyorum. Oyuna sonradan girmiştim. O maç eski stadyumdaydı ve şu an yeni ve mükemmel bir stadyumumuz var. Orada sahaya çıkmayı dört gözle umuyorum. Napoli’de şampiyonluk mücadelesi verdik fakat asla o luğu yaşayamadım. Trabzonspor’da bunu yaşamak isterim. O duyguyu yaşamak isterim. Bu fantastik olur. Hatta sonrasında futbolu bile bırakabilirim. Latife bir yana uzun ve sıkıntılı bir yol olacak fakat başarıya ulaşmış olacağımızı düşünüyorum” dedi.  

Mustafa AKIN / İSTANBUL,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz