Carlos Ponck: Kimse heveslenmesin, bu sezon şampiyon biz olacağız

Yeni sürem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Medipol Başakşehir’de başarıya ulaşmış defans oyuncusu Carlos Ponck, Sporlig’e açıklamalarda bulunmuş oldu. Şampiyonluk sonrası geçen sezona istedikleri benzer biçimde başlayamadıklarını belirten Ponck, “Şampiyonluğun vermiş olduğu bir rahatlama de vardı. O yüzden sürem içindeki hazırlıklarımızı istenilen seviyeye getiremedik. Bakıldığında bunun birçok niçin var. Bunların en önemlisi oldukça sıkışık bir maç trafiği yaşamamız. Öteki taraftan sakat oyuncularımız vardı. İnişli çıkışlı bir grafik çiziyorduk, o yüzden bir ritim sağlayamadık. Şampiyonlar Ligi’nde sıkıntılı maçlar ve sıkıntılı takımlara karşı maçlar performansımızı etkiledi. 2 -3 gün ilkin gittiğimiz seyahatlerimiz oldu. Hepsi bir ayaya vardığında fena bir sürem oldu bizim için. Okan hocanın ayrılmasından sonrasında ekip birazcık çıkışa geçti. Aykut hocanın gelmesiyle de yeni bir rotasyon sağladık diyebilirim. Yeni transferlerin katılmasıyla çıkışa geçtik. Rüzgar tersine döndü. Sık çalışmanın sonucu olarak da ligi oldukça fena olmasa bile fena olması beklenen yerden uzakta bitirdik” diye konuştu.

“İYİ VE KUVVETLİ BİR TAKIM OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Yeni sürem hakkında açıklamalarda bulunan Ponck, “Bu sürem yeni transferler takıma katıldı. Yeni bir süreç içerisindeyiz. Takımız iyi ve güçlü bir ekip olma yolunda aşama kaydediyor. Burada Aykut hocamızın da elini güçlendirmeliyiz. Bu sebeple oyuncu grubu ne kadar sıhhatli bir halde çalışmalarına devam ederse, saha içindeki performansı ve sonucu o denli sıhhatli bir halde alabiliriz. Adım adım, maç maç hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız” açıklamasında bulunmuş oldu.

”VITOR PEREIRA’YA BAŞARILAR DİLİYORUM AMA ŞAMPİYONLUK DİLEMİYORUM”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira’ya başarılar dileyen Yeşil Burun Adalı oyuncu, “Vitor Pereira ile çalışmadım fakat kendisini doğal ki tanıyorum. Yapmış olduğu işleri ve geride bıraktığı başarıları da biliyorum. Fenerbahçe’ye geldi. Başarıya ulaşmış olmasını arzuluyorum fakat şampiyon olmalarını dilemiyorum, şampiyon da olamayacaklar bundan dolayı biz şampiyon olacağız” dedi.

“TÜRK HAKEMLERE KARŞI SABIR YOK”  

“Gördüğüm kadarıyla Türk hakemleri Avrupa’da oldukça ses getiriyor” diyen başarıya ulaşmış oyuncu, “Cüneyt Çakır oldukça kıymetli bir yargıcı. İki tarafta kıyasladığımızda Avrupa ile Türkiye arasındaki yönetim farkları şu şekilde; Avrupa’da bu işler sistem ve kriterler üstünden yürürken, Türkiye’de maalesef polemiklerle ve sabırsızlık üstünde yürütülüyor. Türkiye’de hakemlere karşı sabır yok. Aniden bir hakemi yerle bir edebiliyorlar. Aslen sabır göstersek Cüneyt Çakır benzer biçimde bir oldukça yargıcı de yükselir. Ayrıca onu da seviyorum” şeklinde konuştu.

“TÜRK MİLLİ TAKIMINDA DUYGU EKSİKTİ”

Kendisinin de A Ulusal Ekip ’dan beklentilerinin oldukça fazla bulunduğunu vurgulayan Carlos Ponck, “Türk futbolcuları ve lejyonerleri oldukça yakından takip ediyorum. Bildiğim oyuncular, ekibiyle dünya klasında ayaklara haiz bir ulusal takımdan bahsediyoruz. Evet, bir ihtimal grup zordu, sıkıntılı takımlara karşı savaşım ettiler sadece ben burada birazcık duyguların tamamlanmamış bulunduğunu gördüm. Duygulardan kastım da şu; Kimi zaman futbolda savaşmanız, kavga etmeniz lazım. Bir ihtimal o savaşı tamamlanmamış gördüm diyebilirim. Dolayısıyla, Türkye’de futbol oynayan birisi olarak sizler benzer biçimde benim de beklentim oldukça fazlaydı sadece kimi zaman futbolda bu şekilde bir oyun beklentileri karşılayamaz .Bu da ulusal takımın başına geldi” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz