Yusuf Günay: Fenerbahçe'ye hiç yenilmedik

Galatasaray Kulübü mayıs ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle 1 yıldan fazla süredir video konuşma yöntemiyle çevrim içi olarak meydana getirilen toplantı, 15 ay sonrasında ilk kez karşı karşıya düzenlendi.

Türk Telekom Stadı’ndaki Özhan Canaydın Salonu’nda düzenlenen toplantıya uzun vakit sonrasında yönetim kurulunda temsilci de katıldı. Divan kurulu toplantılarını yasal olmadığını korumak için çaba sarfeden Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulu, 19 Haziran’da yapılacak seçim öncesi son toplantıya iştirak etti. Sadece başkan dahil 16 kişilik yönetim kurulundan bir tek ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ile başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kançal salonda yer aldı.

Yeni dönemde herhangi bir listede yer almayan başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kançal, konuşma yaparak hem kulübün mali ve yönetimsel durumu hakkında informasyon verdi hem de divan kuruluna yönetici olarak veda etti.

Ocak 2018’de aldıkları bayrağı devretme zamanının geldiğini belirten Günay, “Vedalar zor. Ikimiz de yoğun duygusal bir süreç yaşıyoruz. Ben de son günlerde bu yoğunluğu derinden hissettim sadece Galatasaray’a veda etmiyoruz, büyük hizmet etmenin onuru, gurur ve şerefini yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte bir ihtimal vazife almayacağız fakat kalbimiz daima olduğu benzer biçimde Galatasaray ile beraber. Devamlı Galatasaray’a hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Galatasaray başkan yardımcılığını sürdürdüğü 3 yıl içinde kimsenin kalbini kırmamaya itina gösterdiğini aktaran Yusuf Günay, “Kulübü daha iyi yarınlara ulaştırabilmek için var gücümüzle çalıştık. Tüm ekip arkadaşlarımızla haftanın her günü kulübe geldik. Hafta sonları da yarışmacı takımlarımızı yalnız bırakmamak adına koşturduk. Gelir arttırıcı çalışmalara pandeminin de yapmış olduğu baskıyla fazlaca fazla yoğunluk verdik. 2018’in ocak ayında aldığımız tüm gösterge rakamlar bugün daha iyi bir noktadadır. Biz daha iyi bir Galatasaray’ı devretmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘ Fenerbahçe yenilgisi görmedik, son iki maçı kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz’

  Üç senelik dönemlerinde futbolda asla Fenerbahçe yenilgisi görmediklerini hatırlatan ve “Bizim için en büyük mutluluk. Hatta son iki maçı galip gelmenin de büyük mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz. Tüm başkan adaylarına başarılar arzuluyorum.” diyen Günay, başkan Mustafa Cengiz, yöneticiler, profesyoneller ile başta futbol ekibi teknik direktörü Fatih Terim olmak suretiyle tüm teknik adamlara teşekkür etti.

Başkan yardımcılarının konuşmalarının peşinden 19 Haziran’da yapılacak başkanlık seçiminde yarışacak İbrahim Özdemir, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan ekiplerini tanıtarak vaatlerini üyelerle paylaştı. Ek olarak 18 Haziran’da gerçekleştirilecek divan kurulu başkanlık seçimine girecek Aykutalp Derkan ile Niyazi Yelkencioğlu da kendileri ve ekipleri hakkında informasyon verdi.

Ortalama 3 saat devam eden toplantıya koronavirüs salgını önlemleri kapsamında basın mensupları alınmadı. Toplantı, GSTV’den yayımlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz