Metin Öztürk, seçilirse gelecek yıl yeniden sandığa gidecek

Galatasaray Kulübünde 19 Haziran’da yapılacak seçimli genel kurulda başkanlık için Metin Öztürk, seçilmesi durumunda 28 Mayıs 2022’de kulübü tekrardan seçime götüreceğini söylemiş oldu.

Öztürk, Hilton İstanbul Maslak’ta düzenlemiş olduğu basın toplantısında seçim gündemiyle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Izahat esnasında Metin Öztürk’e seçilmeleri durumunda ikinci başkan koltuğuna oturacak Nasuhi Sezgin ile başkan yardımcıları olacak İsmail Sarıkaya ve Rıza Tevfik Morova birlikte rol aldı. Öteki kurul üyeleri de toplantıyı yerinde takip etti.

Seçimde son düzlüğe girildiğini aktaran Öztürk, “Galatasaray son 2 yılda bilhassa mahkeme köşelerinde oldukça hırpalandı. Geçmişle ilgili negatif şeyler konuşmak yerine ileri bakıyoruz. Galatasaray’ı mahkeme kapılarından kurtarıp yapınak ayarlarına döndüreceğiz. Gelecek 3 yıl için tüm taahhütlerimizin arkasındayız. Üç yıllığına geliyoruz fakat biz 1 yıl sonrasında 28 Mayıs 2022’de kulübü seçime götüreceğiz. Bir yıl sonrasında gelip güvenoyu alacağız. Oldukça başarı göstermiş olsak da büyük bir yüzdeyle gelsek de 28 Mayıs 2022’de seçim olacak.” diye konuştu.

Metin Öztürk, adayların hazırlanması için zamana gereksinim duyulduğunu dile getirerek, “Kişisel veri güvenliği açısından hiçbir dosya verilmedi. Kulübün mali yapısıyla ilgili hiçbir bilgimiz yok. Hepimiz alevler arasına dalıyor. Hepimiz iyi niyetle dalıyor fakat kimse içinde ne olduğu bilmiyor. Biz ayrıca gecikmiş 2 genel kurulu yapacağız. Mayıs ayında kendi genel kurulumuzu yapacağız. En önemlisi tüzüğün tek bir maddesini değiştirerek kulübü bu kaostan kurtaracağız. Mali kongreleri 2 günde yapacağız. İbra ikinci gün gerçekleştirilecek. İbra edilmeyen ceketini alıp sandığa gidecek.” ifadelerini kullandı.

Son dönemde kulübe üye yapılanların oy kullanıp kullanmayacağıyla ilgili tartışmaların yaşandığını vurgulayan Öztürk, “Bilmediğimiz alevlerin içine doğru giriyoruz. Bunların hepsinin hem ekonomik hem de yönetimsel açıdan üstesinden gelecek kadro burada. Söylediğimiz her şeyin arkasındayız. 19 Haziran’da seçiliyoruz, 20 Haziran’da Fatih hoca işbaşı yapıyor, sonrasında da Şampiyonlar Ligi müziğini taraftarımıza dinleteceğiz. Artık bizim aile olmamız, mahkeme kapısından kurtulmamız lazım. Eğer 28 Mayıs 2022’de seçime gideceğinizi taahhüt etmezseniz birileri üyeler üstünden münakaşa yaşanacak, ibra-ibrasızlık kavgalarına gireceğiz. Bu kavgalara girmeye gerek yok.” şeklinde görüş belirtti.

Kemerburgaz Tesisleri’nin yapımının kulüp için acil bulunduğunu vurgulayan Öztürk, “Bunu kaynak bulamazsak cebimizden yapacağız. Son kuruşumuzu vermeye geliyoruz. Seçilmek oldukça kolay. Şu anda öndeyiz. Öteki adaylar da aynı şeyleri söyleyecektir. Sadece en önemlisi çözüm üretmek. Çözecek ekip burada. Biz çözeceğiz ve 2 yıl için seçime gideceğiz. Yöneteceğimize inanmasak en kargaşalı dönemde değil, birisi 1 yılı üstlendikten sonrasında keyfini sürmek için gelmek isterdik. O denli inanıyoruz şu sebeple 3 senedir biz hazırlanıyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz