Fenerbahçe'de 'Kocaman' pişmanlık

Fenerbahçe ’de teknik direktör arayışı devam ederken, kulüpte ve camiada 3 yıl önceki bir ayrılık daha yüksek sesle konuşuluyor.

Milliyet’in haberine nazaran; 2014’ten beri şampiyon olamayan ve kupa kaldıramayan sarı-lacivertlilerde, son 3 senede Ali Koç’un başkanlık süreci de beklendiği benzer biçimde gitmedi. Bilhassa 2018-19 sezonu öncesi Aykut Devasa’ın gönderilip yeni bir oluşuma girme çabası ters tepince adeta tekrar istikrar yakalanamadı.

Fenerbahçe ilk ikiye bile giremedi

2017-18 sezonunu 2. sırada yalnız 3 puan geride bitiren ve kupa finali oynayan Fenerbahçe’de, Ali Koç göreve erişince mevcut teknik direktör Aykut Devasa’la yollar ayrılmıştı. Devrin yeni gelen sportif direktörü Damien Comolli’nin de etkisiyle Devasa ayrılmış, 2017-18 sezonunda kurulan ekip aniden dağılmıştı.

O günden sonrasında Fenerbahçe, 3 senede ligde ilk 2’ye giremedi, kupada final bile göremedi, hatta 2 yıl üst üste Avrupa kupalarına gidilemedi.

Ek olarak bu süreçte Fenerbahçe’de hep bir hoca değişimi yaşandı, Ali Koç döneminde Aykut Devasa’dan başlayıp Emre Belözoğlu’na giden süreçte 7 değişik isimle yollar ayrıldı.

Özeleştiri yapmış oldu

Şu anda ikinci dönemine başlamaya hazırlanan Koç, bir kez daha teknik direktör arıyor. Sadece başkan Koç da göreve ilk geldiği Haziran 2018’deki değişimlerle ilgili özeleştiri yapıyor. Sözleşmesi devam eden Aykut Devasa’ın gitmesi, hazır takımın dağılması benzer biçimde acil kararlar alındığına inanılıyor. En azından sözleşmesi bitene kadar 1 yıl daha Devasa’la devam edilmesi gerektiği konuşuluyor.

Sadece geçmişe dönülemeyeceği için önlerindeki 3 seneye odaklanmak zorunda olduklarını belirten Başkan Ali Koç’un şimdiki hoca seçiminde hata yapmak istemediği ve artık son teknik direktör kararını vermeyi arzuladığı ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz