Denizlispor'un tesislerindeki doğal gaz borç nedeniyle kesildi

Süper Lig ‘den düşüp ekibindeki 17 futbolcusu takımdan ayrılan Denizlispor ‘da yaşanmış olan mali kriz tesirini iyice göstermeye başladı. 16 Haziran’da seçime gidecek olan yeşil-siyahlı kulübün tesislerindeki organik gaz, faturalar ödenmeyince kesildi.

Mali krizin derinleşmeye başladığı borç batağındaki Ege ekibinde hemen hemen başkan talibi bulunamazken, ustalaşmış ekip ve U19 akademi takımının çalışmalarını yapmış olduğu Haluk Ulusoy Tesisleri’nde ödemelerin yapılmaması sebebiyle organik gaz kesildi. Bundan dolayı ligleri devam eden U19 takımının oyuncularına bir haftadır yiyecek verilemediği öğrenildi. Futbolcuların tesiste sıcak su olmadığı için antrenman sonraları duş alamadıkları ifade edildi.

Öteki taraftan, kulüp çalışanının de 3 aydır maaşlarını alamadığı ortaya çıktı. Süper Lig’den düştükten sonrasında karanlık bir tabloyla karşı karşıya kalan Denizlispor’da alacakları ödenmediği için tek taraflı fesihle ayrılan kadronun mühim isimlerinden sonrasında takımda yalnız 6 as futbolcu kalmıştı. Geçmişe dönük futbolcu alacakları sebebiyle geçirme yasağı da gelen Denizlispor’da ilk etapta acil ödenmesi ihtiyaç duyulan tutarın 17.5 milyon TL olduğu açıklandı.

ÜSTEK VE ATİLLA İSİMLERİ GEÇİYOR

Kongreye günler kala aday bulamayan, adaylıklarını açıklayan adların de fena mali tablo sebebiyle birer birer çekilmiş olduğu Denizlispor’da eski başkanlardan Mustafa Üstek ve eski yöneticilerden Taner Atilla’nın adları adaylık için geçiyor. Denizlispor’un 1’inci Lig’de şampiyon olduğu 2018-2019 sezonunun ilk yarısında başkanlık icra eden Mustafa Üstek’in kendisine gelen adaylık baskılarına sıhhat sorunlarını gerekçe göstererek negatif cevap verdiği, başkanlık için eski yönetiminden Taner Atilla’yı önerilmiş olduğu açıklandı. Atillla’nın ise başkanlığın Üstek’e yakışacağını bildirdiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz