Galatasaray haberi… Yiğit Şardan: Bir hocanın paçasına tutunmayı doğru bulmuyorum

19 Haziran’da yapılacak Olağan Seçim Genel Kurul’da Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına aday olan Yiğit Şardan, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Seçim ile ilgili görüşlerini paylaşan Şardan, “Her seçim zamanı deniyor. Zamanı olan kısmı, başkanları daha büyük zorlukların bekliyor olması. Zira Galatasaray iyiye değil kötüye gidiyor. Kötüye gittikçe de başkanları mühim engeller ve problemler bekliyor. Bunlarla boğuşması, bu tarz şeyleri aşması gerekiyor” diye konuştu.

“ISIRAN, RAKİBİN BİR OYUNCUSUNA İKİ KİŞİ BASAN BİR GALATASARAY GÖNLÜMDEN GEÇİYOR”

Hayalindeki Galatasaray’ın futbol anlayışını açıklayan Şardan, yüksek enerjili bir ekip istediğini söyleyerek, “Benim arzu ettiğim ve gönlümden geçen Galatasaray, ısıran, rakibin bir oyuncusuna iki şahıs basan, çok büyük bir enerji ile oynadığımız bir Galatasaray. Avrupa takımlarını oynarken gördüğümde bizim oynayamadığımızı fark ediyorum. Dolayısıyla bir ihtimal takımın kurgusunu birazcık daha gençleştirmek, birazcık daha enerji ile oynayan, hırsla oynayan bir ekip haline getirmemiz gerek. Bu benim kişisel görüşüm. Biz, bunun sonucuna teknik direktörümüzle ve futbol şubesindeki arkadaşlarımızla karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“HERHANGİ BİR TEKNİK DİREKTÖR İSMİ VERMEYİ DOĞRU BULMUYORUM”

Teknik direktör mevzusunda emek harcamaları bulunduğunu ve buna göreve ulaştıktan sonra karar vereceklerini kaydeden Şardan, “Ben herhangi bir teknik direktör adı vermeyi doğru bulmuyorum. Galatasaray Başkanı kim olacaksa karar onun. Herhangi bir hocanın paçasına tutunarak da başkanlığa yürümeyi de doğru bulmuyorum. O yüzden ben başkan olursam bu mevzuya sonucu o vakit vereceğiz. Biz bugün de bunun çalışmasını yapıyoruz. Hem futbolcu anlamında hem de teknik direktör anlamında. Zira zaman oldukca dar. Bu süreç bizlere bunu zorunlu ediyor” şeklinde konuştu.

“A PLANIMIZ, B PLANIMIZ FATİH TERİM DEMEK ÇOK DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL”

Mevcut öteki adayların Fatih Terim ile yola devam etmek istediklerinin hatırlatılması üstüne ise Yiğit Şardan, “Fatih hocanın adını zikrederek, ‘A planımız, B planımız Fatih Terim’ demek oldukca doğru bir şey değil. Zira bu bir başkanlık seçimi, teknik direktör seçimi değil. Dolayısıyla teknik direktör adı üstünden başkanlık seçimine hazırlanmayı doğru bulmuyorum. Fatih hocayı tanır ve severim de. Bu, benim, 19 Haziran’dan sonrasında netleştirebileceğim bir karardır” dedi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz