Emre Demir'in hayali Avrupa

Süper Lig tarihinin en genç golcüsü Kayserisporlu Emre Demir, kendisi ve kulübü için uygun zamanda Avrupa’da oynamak istediğini söylemiş oldu. Emre Demir, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, bu sürem bazen istikrar yakaladıkları sadece inişli çıkışlı sıkıntılı bir sürem geçirdiklerini belirtti.

“Zor zamanlar geçirdik fakat biz sonuna kadar savaşım ettik” diyen 17 yaşındaki Emre Demir, ligin son dakikasına kadar ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi.

Kayserispor’un son iki senedir ligi son sıralarda tamamladığını anımsatan genç futbolcu, “Doğal Kayserispor’un bu duruma gelmemesi lazımdı bundan dolayı Kayserispor büyük bir kulüp. Kayserispor’un daima ilk 10’da olması icap ettiğini düşünüyorum. Önümüzdeki seneler bunu başarabileceğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonun bambaşka olacağına inandığını vurgulayan Emre Demir, “Önceki senelerden ders alıp elimizden geleni yapacağız. Kayserispor’un ligi ilk onda bitirmesi için hatta Avrupa’ya gitmesi için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

Emre, Kayserispor’da birçok teknik direktörle çalıştığını ve her hocadan bir şeyler öğrendiğini dile getirerek, hocalarının önerileri doğrultusunda emek harcamalar yaptığını, oldukça hocayla çalışmanın kendisine pozitif yönde katkısı bulunduğunu kaydetti.

 “Hedefim Avrupa’da oynamak”

Geçirme döneminde olduklarını hatırlatan Emre Demir, şöyleki konuştu: “Benimle ilgili de geçirme haberleri çıkıyor. Büyük kulüplerden, Avrupa’dan ve bilhassa İspanya liginden ciddi tekliflerin bulunduğunu biliyorum fakat ben şu anda Kayserispor oyuncusuyum. Burada bulunduğum süre süresince Kayserispor için elimden geleni yapacağım. Bu sürem Kayserispor’da kalmak isterim. Konsantrasyonum bu yönde. Transferle ilgili mevzuya Başkan Berna Gözbaşı ve menajerim karar verecektir. Kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket etmemiz gerekiyor. Onların benim için en iyi sonucu vereceğinden şüphem yok.”

“Doğal ki benim hedefim Avrupa’da oynamak.” diyen Emre, “En doğru zamanda ve en doğru şekilde Avrupa’ya gitmek isterim. Bigün bunu başaracağıma inanıyorum. Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı benzer biçimde abilerimizin oralarda büyük başarılara imza atması bizi daha oldukça umutlandırıyor. İnşallah ben de onlar benzer biçimde olacağım.” şeklinde konuştu.

Fransa liginde Lille’nin şampiyonluğunda Türk futbolcularının payının büyük olduğuna değinen Emre Demir, Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Parlak zeka Çelik’in oldukça iyi bir sürem geçirdiklerini anlatarak, şu ifadeleri kullandı:     “Ben de onlar benzer biçimde yurt haricinde ülkemi en iyi şekilde temsil etmek isterim. Yusuf Yazıcı’yı oldukça beğeniyorum. Kendisiyle de devamlı konuşuyoruz. İnşallah ben de onun benzer biçimde iyi bölgelere gelirim. İlhan Parlak abimiz hem saha içinde hem de saha haricinde devamlı bizimle ilgileniyor. Genç oyuncuları asla yalnız bırakmıyor. Ikimiz de onun tecrübelerinden devamlı faydalanıyoruz.”

Ulusal Ekip hakkında

  Her Türk genci benzer biçimde kendisinin hayalinin de ulusal ekip formasını terletmek bulunduğunu ifade eden Emre, “Bugüne dek alt kademelerde ulusal formayı giydim. A ulusal ekip için ise daha oldukça çalışmam icap ettiğini biliyorum. Ben de bigün abilerim benzer biçimde ulusal takıma katkı vereceğim.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Ligdeki yabancı sınırlamasının tekrardan düzenlendiğini hatırlatan genç futbolcu, “Bu düzenlemeden sonrasında daha oldukça Türk futbolcu sirkülasyonu olacak, yerli oyuncular daha çok süre bulabilecek. Bu sınırlamayla Türk futbolcular kendini daha çok gösterecek. Ben de süre bulduğum zamanı iyi değerlendirmek isterim.” şeklinde konuştu.

Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı’nın hem Türk hem de yabancı oyuncular için oldukça büyük bir kıymet bulunduğunu vurgulayan Emre Demir, şunları kaydetti: “Şu sebeple hepimiz kendisini seviyor. Her ne olursa olsun bizimle ilgileniyor, bizlere destek oluyor. Gecesini gündüzüne ekleyip Kayserispor için mesai harcayan bir başkan. Türkiye’nin ilk hanım başkanı olarak ülke için mühim bir kıymet. Kayserispor’un başlangıcında uzun seneler başarıya ulaşmış olmasını arzuluyorum.”

KAYSERİ (AA) – SERCAN KÜÇÜKŞAHİN –

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz