Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer müjdesi!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor’a konuştu. Uzun devam eden araştırmalar ve emek harcamalar neticesinde Hamsik, Gervinho ve Peres’i ekibine kattıklarını belirten Ağaoğlu, 6-7 aktarma daha yapacaklarını altını çizdi ve ekledi:

‘Trabzonspor, bu bütçeyi karşılayabilecek durumda’

“Şu anda Trabzonspor’un yapmış olduğu transferler, Trabzonspor’un aktarma limitleri içinde meydana getirilen transferlerdir. Hiçbir oyuncu satılmasa dahi Trabzonspor, bu bütçeyi karşılayabilecek durumda. Doğal ki bunun içine önümüzdeki yıl pandeminin tesirinin azalacağı, belirli seviyede izleyici kazancı ve ciddi ürün satışını da dahil ederek söylüyorum bunu.”

‘Uğurcan’ın satışı hesabıyla yapıldığı doğru değil’

“Taraftarlarımız takdir ederler ki alınan oyuncular Trabzonspor’a oldukca büyük katkı verecek. Coşku uyandıran oyuncular. Maliyetlerinin bir bölümünün ürün satışıyla karşılanmasını beklemek de pek yanlış bir perspektif olmaz. Sadece, Uğurcan’ın satışı hesabıyla transferlerin yapıldığı doğru değil.”

‘ Geçirme hovardalığının içine girmedik’

“Geldiğimizden beri en ince hesabı, kitabı yaparak mücadelenin içerisindeyiz. Kulübü başlangıç noktasına getirecek bir aktarma hovardalığının içine girmedik. Bankalar Birliği’yle yaptığımız antak kalma ve tüzüğün 84. maddesi itibarıyla böyle bir durum söz mevzusu değil.”

‘6-7 aktarma daha yapılacak’

“6-7 aktarma daha yapılacak. Federasyon toplantısından sonrasında açık ve net şekilde anlaşıldı ki kaide yürürlükte. 14 yabancı alabiliyoruz sadece 8 yabancı süre alacak. Bunu da göz önünde bulundurarak hesapların tekrardan yapıldığı bir sürecin içerisindeyiz. Önümüzdeki yıl de sayı 12’ye, sahadaki oyuncu sayısı 7’ye düşecek. Sonraki yıl 10 olacak. Yaptığımız sözleşmeler önümüzdeki yılları da bağlıyor.”

‘Söyleniş etmek şu an mümkün değil’

“Trabzonspor’un transferleri devam edecektir fakat ne boyutta olacağını, sayı ve oyuncu sayısını söyleniş etmek şu an mümkün değil. Elimiz kolumuz bağlandı. Sanıyorum hepimiz anlıyordur. 14 yabancı alacaksınız fakat 8’ini oynatıyorsunuz. Her yıl düşüyor. Dolayısıyla tüm bunların hesabı yapıldığında, değişik bir siyaset seyretme gerekliliği ortaya çıkıyor.”

‘Katılma düşüncemiz yok’

“Biriki ekip planlaması vardı. O da uygulamaya konmadı. Alelacele bir biriki lig geldi, bildiğiniz U19 Ligi. Savaşım gücünün yüksek olduğu bir ligde maç tecrübesi kazandırmak istiyoruz. TFF, buna oldukca büyük direnç gösterdi. Dolayısıyla bizim bu şekilde bir lige katılma düşüncemiz yok.”

‘1.5 aylık bir pazarlık ve araştırma süreci vardı’

“Transferde kartların tekrardan dağıltığı bir döneme giriyoruz. Hocanın önerilmiş olduğu 5-6 mevki vardı. Neredeyse 4’ünü gerçekleştirmiş durumdayız. 10 hafta kala yada 8 hafta kala hocanın belirlediği isimlerle temasa geçtik. Marek Hamsik medyaya çıktıktan 10 gün sonrasında imzalıyorsunuz yada 15 gün ilkin Gervinho’yla imzalıyorsunuz. Fakat o noktaya ulaşmadan önce 1.5 aylık bir pazarlık ve araştırma süreci vardı. Kolay olmuyor transferler.”

‘Erken başlamış olmanın avantajını kullandık’

“Pandemi süreci var. Gezi edemiyorsunuz, kolay kolay karşı karşıya görüşemiyorsunuz. Menajeriyle belirli periyotlarda görüşebiliyoruz. Oldukca uzun devam eden bir sürecin sonunda bunlar gerçekleşti. Bu çalışmalara erken başlamış olmanın avantajını kullandık. Bundan sonrasında transferler olacaktır. Gidecek oyuncular da olabilir, onlara giderlerse bakarız.”

‘Tamamen oynamak için gelen bir oyuncu’

“Hamsik Çin’e gittikten sonrasında Göteborg’a geldi. Bunun tek sebebi daha sağlam bir ligde EURO 2020’ye hazırlanmaktı. Para ile, pul ile işi yoktu. Oyuncunun değişik beklentileri var. Hoca ile uzun soluklu görüşmeleri oldu. Takımın hedefleri, hocanın beklentileri, oyun sistemi… Tamamen oynamak için gelen bir oyuncu. Geçen yıl 36-37 yaşındaki oyuncularla anlaşmadığımızda ‘Niçin anlaşmadın’ deniyordu. Hamsik için yaş vurgusunun doğru bir perspektif bulunduğunu düşünmüyorum.”

‘Hocanın beklentileri var’

“Hocanın oynatacağı bir sistem var. İhtiyaç doğrultusunda kullanacağı oyuncular ve onlardan beklentileri var. Bu doğrultuda ortaya çıkmış adlar bunlar.”

‘Serie A ekibi şeklinde…’

“Uzun devam eden araştırmalar ve emek harcamalar neticesinde belirlenen, ekonomisi bizimle örtüşen oyuncular üstünden meydana gelen transferler bunlar. Trabzonspor’u bir Serie A ekibi şeklinde göreceğiz şeklinde düşünüyorum.”

‘Sörloth için Leipzig’in sonucu mühim’

“Kulüpler Birliği toplantısı çıkışında da söyledim. Leipzig, Sörloth için planlamasını yaptığında takımda tutma sonucu alırsa aslına bakarsan meydana getirecek bir şey yok. Satması ve kiralaması gündeme gelirse, o vakit değişik şeyleri konuşabiliriz. Leipzig kulübüne saygısızlık yapmak istemem. Hemen hemen, Leipzig’te hocanın vermiş olduğu bir rapor yok. Bu iş netleştikten sonrasında değişik şeyleri konuşabiliriz.”

‘Abdullah hoca geldiğinden beri bunun üstünde çalıştık’

“Gervinho, Bruno Peres ve Hamsik için ‘yıldız aktarma’ gözüyle bakmıyorum. O kelime beni rahatsız eder. Takıma vereceği katkının ne olduğu mühim. Abdullah hoca geldiğinden beri bunun üstünde çalıştık. Gelecek oyuncuların takıma vereceği katkıları konuştuk. Hoca, tercihini bu yönde kullandı. Bu adlar dünya futbolunda ‘yıldız’ olarak geçiyor fakat bu maksatla yapılmış transferler değil.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz