Galatasaray'da DeAndre Yedlin şoku yaşanıyor! Kırık şüphesi…

Hatayspor deplasmanında cezası sebebiyle forma giyemeyen DeAndre Yedlin Fatih Karagümrük maçında ilk 11’deki yerine geri döndü. Sadece ABD’li sağ bek oyunun başlangıcında şanssız bir sakatlık yaşadı. 20. dakikada orta meydana getiren Lens’in sağ ayak bileğine darbesiyle Yedlin acı içinde yerde kaldı. Tedavisi sonrası sahaya dönen 27 yaşındaki oyuncu ayağının üzerine basmakta zorlanınca 8 dakika sonrasında değişim yapılmış oldu ve Yedlin’in yerine Şener oyuna girdi. Alıştırmacı Levent Şahin maç sonrası yapmış olduğu açıklamada, Yedlin’in kırık şüphesiyle hastaneye götürüldüğünü beyan etti.

Yerçekimi tepkisi!

Yedlin’in sakatlandığı pozisyon için yargıcı Ali Palabıyık’ın Galatasaray teknik ekibine, ‘Yerçekimi var adam oradan ayağını nasıl kaçırsın’ söylediği öğrenildi. Arda Turan da hakemin bu sözünü kullanıp Ye dlin’in koltuk değnekli fotoğrafını paylaştı.

Galatasaraylı taraftarlar da toplumsal medyada hem Lens’in hareketine hem de kart çıkmamasına isyan etti, yargıcı Ali Palabıyık’ı sert bir üslupla eleştirdiler. 

‘Yedlin’e yapılanla net bir ileti aldığımızı düşünüyorum’

90 dakikanın arkasından Yedlin’in sakatlandığı pozisyona vurgu meydana getiren Galatasaray Destek Antrenörü Levent Şahin, “Aslına bakarsak 20. dakikada Yedlin’e yapılanla net bir ileti aldığımızı düşünüyorum. Bu bizlere verilen net bir mesajdı. Her iki ekip da oyun oynamaya, oyunu güzelleştirmeye çalışan fikir içerisindeydi. Fakat maalesef kitaplarda yazılan kurallar, sanırım her maç ve her ekip için değişik şekilde açıklanabiliyor, yorumlanabiliyor. Sağ olsun her itiraz ettiğimiz pozisyonda bizlere yargıcı dostlar değişik, değişik, hepimizin futbola değişik boyutta bakmamızı sağlayacak açıklamalar yaptılar.” ifadelerini kullandı.

‘Sorun yaşayacağız benzer biçimde gözüküyor’

Levent Şahin, Yedlin’in kırık şüphesiyle hastaneye götürüldüğünü belirterek, “Ümit ederim oldukça ciddi bir şey olmaz fakat görünüşe bakılırsa sorun yaşayacağız benzer biçimde gözüküyor.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz