Alanyaspor'dan Beşiktaş maçı sonrası eleştirilere yanıt

Alanyaspor dün akşam oynanan ve Beşiktaş’ın 3-0 kazanılmış olduğu karşılaşmanın arkasından toplumsal medyadan kulübe yönelik eleştirilere cevap verdi.

Kulüpten meydana getirilen izahat şu şekilde;

Beşiktaş karşılaşmasından sonrasında bilhassa toplumsal medya üstünden kulübümüze, teknik heyetimize ve futbolcularımıza yönelik olarak başlatılan, adeta linç boyutuna ulaşan, karalama ve itibarsızlaşmaya yönelik söylem ve iddiaları üzüntüyle gördük. 

Bir Anadolu kulübü olarak uzun seneler oynadığımız her ligde şerefimiz ve haysiyetimizle savaşım ederek, her insanın örnek alabileceği türden başarılarımızla bulunduğumuz konuma geldik. Dün akşam bir kez daha gördük ki, futbolun yönü bu ülkede artık başka bölgelere gidiyor. Kendi başarısı ve taraftarı olduğu kulüp dışındaki hepimiz ve her şeyin yok sayılacağı, haklı ya da haksız her türlü kazancın mübah sayılacağı bir noktadayız. 

Alanyaspor Kulübü olarak hepimiz, her zamanki benzer biçimde maçımıza çıktık, mücadelemizi ettik, kazanacak performansı ortaya koyamadık ve kaybettik. Bu mevzu bu kadar basitken, kalecimizin yediği gollerden ve atamadığımız gollerden değişik bir anlam çıkarmaya çalışmak, bazı insanların ve birkaç sözde spor insanının ne kadar fena kalpli olduklarının, insanlıklarının tükenme noktasına geldiğinin en büyük kanıtıdır. 

Alanyaspor bugüne dek Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’u onlarca kere yenmiştir. Onlarca defa da yitirmiştir. Dün meydana gelen maçın da bu maçlardan hiçbir farkı yoktur. 3-4 değişik oyuncumuzun girmiş olduğu net pozisyonlar golle sonuçlansaydı kim bilir aynı insanoğlu Alanyaspor’a methiyeler düzecekti. Maçtan bigün ilkin kaldığımız otele en yakın noktada olduğundan BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığımız ter idmanı daha değişik bölgelere çekiliyor. Bugüne dek kulüpler Dereağzı’nda, Ümraniye’de ve Florya’da ter idmanı yapmış olup, sayısız maça çıktı. Bunun gündeme gelmesi bile insanların nelerden medet umduğunun göstergesidir. 

Bu ülkede futbol görüş açısı ve değerlendirmeler skor üstünden olduğu sürece, futbolumuzun bir milim dahi ileriye gitme şansı yoktur. Bu ligin en iyi oyunlarından birini oynamaya çalışan bir ekip olarak, bundan ilkin olduğu benzer biçimde bundan sonrasında da şerefimizle ve haysiyetimizle onurlu mücadelemizi daima vermeye devam edeceğiz. 

Dünden beri haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunan kişilere karşı da tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz