Antalyaspor'dan açıklama: VAR kimin için var?

Fraport Tav Antalyaspor, deplasmanda Fenerbahçe ile oynanan maçın arkasından sert bir izahat yapmış oldu ve yargıcı kararlarını eleştirdi. Deplasmanda oynanan maçın ilk yarısında yaşanmış olan penaltı pozisyonu hakkında da izahat meydana getiren Antalyaspor, “VAR kimin için var?” ifadelerini kullandı

Izahat şu şekilde;

Fenerbahçe ile oynadığımız Süper Lig karşılaşmasında ilk olarak teknik ekibimizi ve sahada onurlarıyla savaşım eden futbolcularımızı kutluyoruz.

Süper Lig’de 1000’inci golü attığımız, 55 senelik tarihimizde yenilmezlik serisi rekoru kırdığımız bir karşılaşmada yengi alıp şehrimize dönmek isterdik. Sadece:

Karşılaşmada 1-0 önde olduğumuz sırada, Amilton’a ceza sahası içinde meydana getirilen hareketin ikinci yarıda VAR incelemesi sonrası iptal edilen penaltı sonucu ile karşılaştırıldığında daha net PENALTI olması gerekirdi.

VAR sisteminin daha adaletli değerlendirme yapmasını bekliyoruz. Rakip kalecinin futbolcumuz Veysel’i ilkin formasından çekip arkasından yumruk atmasını maçın hakeminin o kalabalıkta görmemesini anlayabiliyoruz sadece VAR’ın niçin uyarmadığını sorgulamanın hakkımız bulunduğunu düşünüyoruz.

Biz tüm bunlara öncülük meydana getirecek olanların futbolu yönetenler olduğuna inanırken, ev sahibi ekibin yöneticilerinin futbolcularımıza galiz küfürler etmesini şaşkınlıkla izledik.

Imtiyaz değil, hakkaniyet istiyoruz!

Kavga ve sövgü değil, centilmenlik ve dostluk istiyoruz!

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa YILMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz