Webo'ya yapılan ırkçı saldırıda aylar sonra ortaya çıkan gerçek!

Son dakika… Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil eden Medipol Başakşehir, PSG maçında uğramış olduğu ırkçılık skandalıyla tüm dünyanın gündemine gelmişti. Fransız ekibiyle oynanan müsabakada 4. yargıcı Constantin Coltescu, destek alıştırmacı Webo’ya karşı ırkçı söylemlerde bulunmuştu. Yarışma hem Başakşehirli hem de PSG’li oyuncuların tutumları yardımıyla ertelenmiş ve ertesi gün başka hakemlerle kalmış olduğu yerden devam etmişti. Bu maçtan aylar sonrasında çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. İşte detaylar…

Şampiyonlar Ligi’nde Pierre Webo’nun PSG deplasmanında maruz kalmış olduğu ırkçılık tüm dünyada büyük yankı bulurken, Kamerunlu alıştırmacı o anlarda yaşananlarla ilgili France Football’a konuştu.

Webo, PSG’nin eski teknik direktörü Tuchel’in kendisine inanmadığını daha sonradan öğrendiğini deklare etti.

PSG’NİN ESKİ HOCASINDAN FLAŞ SÖZLER! “MAÇI OYNAMAMAK İÇİN…”

Alman teknik insanın Başakşehirli Fredrik Gulbransen ile o anlarda söyleşi ettiğini ve olayın kahramanı 4. yargıcı Constantin Coltescu’ya giderek, “Bunu hakkaten dedin mi yoksa oynamamak için mi bu şekilde yapıyorlar” söylediğini deklare etti.

Bu sözleri Gulbransen’in kendisine aktardığını ve ilk duyduğu anda, “İnanamıyorum, bu düzgüsel değil. Bunun Tuchel’den geldiğine inanamıyorum” diyerek şaşkınlığını gizleyemediğini belirten Webo, “Türkiye’den daha yola çıkarken maçı oynamak istemediğimizi iddia etmiş. Tuchel’den bu dayanışmayı göremedik” sözleriyle de Chelsea ile anlaşan Tuchel’i sert ifadelerle eleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz