Trabzonspor haberi: Joao Pereira ve eşi Natacha Esmail’den teşekkür mesajı

Trabzonspor Kulübü ile sözleşmesi karşılıklı olarak sonlandırılan Joao Pereira ve eşi Natacha Esmail, toplumsal medya hesaplarından Trabzon’a, bordo-mavili takıma ve taraftarlara teşekkür ederek, veda etti. Futbolcu Pereira, toplumsal medya hesabından Türkçe olarak yapmış olduğu paylaşımda, elveda demenin vaktinin geldiğini belirterek, “Bu şehre ve bu kulübe geldiğimden beri, o en zor gün geldi. Ben beklemeden geldi. Bu şekilde bir şeye hazırlıklı olmadan geldi. Geldi ve beni de hazırlıksız elde etti. Asla hayal etmediğim ve düşünmediğim bir halde geldi. Fakat olan şu ki, o gün geldi.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’da futbol oynadığı 4 yılı mutlu sonla eksikleri olan bir aşk hikayesi olarak değerlendiren Pereira, şunları kaydetti:

“Adanmışlık, emek verme, harp, profesyonellik, karakter, dürüstlük, özdeşleşme ve daha birçok şeyle geçen ve tamamlanmamış bir 4 senelik süreçti. Geldiğimiz ilk günden itibaren bana ve aileme her şeyini veren bu kulübe kalbimin en derinliklerinden teşekkür etmek isterim. Birlikte savaşım etmemiş olsak asla bu başarıları yakalayamamış olacağım ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benim en iyi şartlarda sahada olabilmem için çaba gösteren sıhhat ekibimize teşekkür ediyorum. Aşçılarımızdan, çim ile ilgilenen kardeşlerimize kadar, bana hep saygıyla davranmış ve her gün daha iyi olabilmemiz için savaşım etmiş kulübün tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

“Yine buluşacağız”

Pereira, geçirdiği sıkıntılı süreçte durumun çözülebilmesi için ellerinden geleni icra eden yöneticilere ve kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu’na da teşekkür ederek, “Son ve en mühim olarak, 4 yıl süresince, kendim ve akrabalarım adına, bizlere gösterdikleri saygı ve sevgi için tüm Trabzonspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Sizler yardımıyla Trabzon daima bizim evimiz olarak duracak. Biz üçümüz, ben, Natacha ve Gabriel, bu şehri ve bu şehrin tüm insanlarını daima kalbimizde taşıyacağız. Yine buluşacağız.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Natacha Esmail: “Tanrı bu toprağı daima korusun”

Pereira’nın eşi Natacha Esmail de Trabzon’dan ve Trabzonspor ailesinden ayrılmanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, şu görüşleri paylaştı:

“4 yıl süresince birçok insan bizlere sevgi gösterdi, içtenlikle bizi sevmiş oldu. Bizleri önemsediler, bizimle ilgilendiler, bizlere aileleri benzer biçimde davrandılar ve yabancı bir aile benzer biçimde değil. Kendi ailelerinden biriymiş benzer biçimde, Trabzonlu bir Türk aile benzer biçimde davrandılar.”

Natacha, oğulları Gabriel’e de gösterilen sevgiden dolayı fazlaca mutlu olduğuna değinerek, şu ifadeleri kullandı:

“O hemen hemen bunu idrak etmek için fazlaca minik sadece bigün inanırım onunla buraya geri geleceğim ve ona çocukluğunun fazlaca mutlu olduğu, caddelerde koşarken ve insanların ona ’Gabri, fazlaca tatlı, maşallah, minik Pereira, minik adam’ diye seslendikleri bu bölgeleri göstereceğim. 2 yaşına girmesine bir tek 1 ay kala bu şekilde ayrılmamız gerektiğine üzgünüm fakat güvenli olduğum bir şey, biz burada mutlu bir aile olduk. Kalbimin en derinliklerinden size teşekkür ediyorum, takdir ediyorum, sizin için yakarış ediyorum, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum. Tanrı bu toprağı daima korusun.”

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz