Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, yeniden aday oldu

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle beraber kurul başkanlarının katılımıyla beraber Trabzon basınıyla buluştu. Kadir Özcan Tesisleri’nde meydana gelen toplantı, Divan Başkanı Ali Sürmen’in açılış konuşmasıyla başladı. Sürmen, sonrasında ise basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

Önümüzdeki dönemde aday olup-olmayacağı şeklindeki soruya ise Ali Sürmen, “Pandemi sebebiyle istişare yapmak bir araya gelmek zor. Ayrıca sporun paydaşları ve Trabzonspor’da vazife yapmış kıymetli abilerimize ve arkadaşlarımızla düşünce alışverişi yaptık. Bu durumu kendi kurulumuzda değerlendirdik. Son olarak bir dönem daha Divan Başkanlığı’na aday olmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Transferlerle ilgili fikirleri yönetim kuruluyla ve kamuoyuyla paylaştıklarını belirten Sürmen, “2019-20 transferlerinin camiamızın beklentilerine uygun olmadığını bilhassa yabancı transferlerdeki hataları kabullenemediğimizi ifade ettim. Ekim ayında web üstünden yaptığımız genel kurulda, aynı eleştiriyi orada da yaptık. Bu kamuoyunda da yer aldı. Şu isteniyorsa her başarısız sonuçtan sonrasında söyleyeyim kurul başkanların o şekilde bir sistemi olmamalı. Biz zamanında söyledik şimdi yazanlar başarısız sonuçtan sonrasında söylüyor. Aramızda fazlaca ciddi fark var. Elbet kulüplerinde kendi politikaları vardır” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, üyelikten çıkarılanlarla ilgili olarak ise şunları söylemiş oldu, “İki yıl üst üste ödeme yapmadıkları için çıkarılan üyelerimiz var. 2019 senesinde 9 bin 427 şahıs üyelikten çıkarılmış. Bunlardan 51’i itiraz etmiş. 40 kişininki kabul edilmiş. 2020 senesinde ise bin 262 şahıs iki yıl ödeme yapmadığı için çıkartılmış ve 16 şahıs itiraz etmiş ve kabul edilmiş. Renk ve ruh bağları yok. Bunlar bir halde üye yapılmış. Hepimiz kendi dönemde kaydediyor sonrasında ayrıldıktan sonrasında o kayıtlar kalıyor. Tüzük tadilatı döneminde 26 bin olan üye sayımız 13 bin 177’ye düştü. 800 şahıs de sırada bekliyor. Uyarılara karşın yatırmamışlar. O nedenle bizim kimin üye yaptığıyla ilgili bir derdimiz yok. Bizim derdimiz hakkaten Trabzonspor’a bağlıysa biz onu her türlü koruruz ve kollarız. Bizim insanları çıkarma benzer biçimde bir gayretimizde olmaz kaldı ki bu konudaki kararda yönetim kuruluna aittir” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’e onursal üyelik belgesi

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu tarafınca Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ,10 Kasım 2020 zamanı itibarıyla onursal üye yapılmış oldu. Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen imzalı onursal üyelik belgesi, düzenlenen görüşmede basın mensuplarına sunuldu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz