Göksel Gümüşdağ: İrfan Can Kahveci'yi niye satayım?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in sesli bir halde dile getirmiş olduğu İrfan Can Kahveci transferi mevzusunda oldukca şey yazılıp, çizildi. Sadece bu mevzuda en yetkili isim olan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ son sözü söylemiş oldu, “Satmaya niyetimiz yok” ifadesini kullandı.

Sarı-kırmızılı kulübün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın kendisini ziyarete geldiğini, çay-kahve içtiklerini sadece transferle ilgili resmi bir görüşme yapmadıklarını dile getiren Gümüşdağ, Terim’in konuşmasının arkasından da Başkan Mustafa Cengiz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini belirtti. Meydana getirilen konuşmayla ilgili detay vermeyen turuncu-lacivertlilerin başkanı, “Arada ciddi farklar var” demekle yetindi.

Fatih Terim’in İrfan Can’ı istediğini sadece kendilerinin bu şekilde bir niyeti olmadığını vurgulayan Göksel Gümüşdağ sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Bu yaz Euro 2020 var. Avrupa’nın ardında olduğu bir ulusal futbolcuyu şimdi niye satayım? Bu şekilde bir niyetimiz yok. Fakat ne olursa olsun İrfan Can’ı isteyen biri var ise, 12-13 milyon euroyu getirmesi gerekir. Biz 5 yıl öncenin parasıyla İrfan Can’a 2-2.5 milyon euro bonservis bedeli ödedik. Yatırım yaptık. Kabiliyetlerini geliştirdik. Bugün Avrupa ardında… Bunun gerçek bir karşılığı olmalı… Bu şartlarda Türkiye’de kulüplerin İrfan Can’ı alabileceğini düşünmüyorum. Aslına bakarsanız bizim de satmaya niyetimiz yok. Avrupa Futbol Şampiyonası’nı bekliyoruz.”

Kaynak: Miliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz