Eski Trabzonsporlu Sol Bamba'ya lenf kanseri teşhisi

Trabzonspor’un eski oyuncusu Sol Bamba’dan üzücü bir haber geldi. Sol Bamba’nın şimdilerde kadrosunda yer almış olduğu İngiltere Championship ekiplerinden Cardiff City, oyuncunun lenf kanserine yakalandığını deklare etti. 

Cardiff’in yapmış olduğu açıklamada lenf kanserine yakalanan oyuncu için kemoterapiye başlandığı ifade edildi. Kanserle savaşına kuvvetli şekilde süregelen Sol Bamba’nın Cardiff ailesinin ayrılmaz bir parçası olduğu belirtilirken tedavi sürecinde maçlarda ekip arkadaşlarının yanında, antrenörlük adına gelişimini sürdürürken akademide genç oyuncularla olacağı aktarıldı. 

35 yaşındaki Fildişi Sahilili oyuncu, 2012’de Leicester City’den Trabzonspor’a geçirme olmuştu. 2012-14 yılları aralığında Trabzonspor forması giyen Bamba, 2016’dan bu yana ise Cardfiff City kadrosunda yer almaktaydı. 

Üzücü haber sonrası Trabzonspor da resmi sitesi üstünden bir geçmiş olsun mesajı yayımladı. Haberde, “Eski futbolcumuz Sol Bamba’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Biran ilkin sağlığına ulaşması en büyük dileğimiz” ifadelerine yer verildi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz