İşte Galatasaray'ın İrfan Can Kahveci transferindeki planı

Galatasaray’da aktarma gündeminin 1 numaralı adı İrfan Can Kahveci… Teknik direktör Fatih Terim’in sistemindeki en kilit parça gözüyle bakmış olduğu 25 yaşındaki futbolcunun bonservisini alabilmek için harekete geçen Sarı-Kırmızılılar’ın Başakşehir’le pazarlık süreci devam ediyor. Yıldız futbolcuyla her mevzuda anlaşan ve kulübüne birkaç takas teklifi götürmüş olan Galatasaray Yönetimi, son durumu Florya’da değerlendirdi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve teknik direktör Fatih Terim, tesislerde bir araya gelmiş olarak aktarma çalışmalarında gelinen son durumu masaya yatırdı. Toplantı sonrası, İrfan Can’ın transferi için tüm şartların bir kez daha zorlanmasına karar verildi.

2 milyon Euro yetmedi

Takas artı para formülünde ilk olarak Diagne’yi gözden çıkaran Sarı-Kırmızılılar, yanında Luyindama, Emre Akbaba, Ömer Bayram şeklinde adları de Başakşehir’e önerdi. Oyuncunun Avrupa’daki piyasasını göz önünde bulunduran Başakşehir cephesi ise takasın yanında kesinlikle para da almak istiyor. Galatasaray’ın bu doğrultuda yapmış olduğu 2 milyon Euro’luk teklif ise kabul görmedi.

Gümüşdağ ile bitirecek

Galatasaray Yönetimi, kesenin ağzını daha da açmaya hazır. Sadece bunun için oyuncu satışı yapılması gerekiyor. Ryan Babel ve Belhanda şeklinde yıldızların dönem içinde iyi bir rakama satılması halinde, buradan gelecek paranın da İrfan Can’ın bonservisine eklenmesi düşünülüyor. Albayrak’ın önümüzdeki birkaç gün içinde Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir araya gelmiş olarak bu transfere nokta koymayı organize ettiği da gelen haberler içinde.

Mini yorum

Müthiş bir aktarma olur

Oldukça zor, fakat gerçekleşirse müthiş bir aktarma olur. Şu an Galatasaray’da adam geçen, şut atan, frikik kullanan, dikine oynayan biri var mı? Doğal ki yok. Yalnız ufak üçgenler, kısa paslarla sağa sola atılan toplarla oynayan bir ekip. Ekstrası olan klas bir oyuncuya gerekseme var. Bu özellikleri üstünde toplayan bir oyuncu İrfan Can. Oyun olarak da ekip olarak da düzey yükseltir. Bugün top ayağına vardığında taraftarı heyecanlandıracak futbolcu sayısı Galatasaray’da bir yada ikiyi geçmiyor. O nedenle yönetim başarırsa İrfan Can transferi Galatasaray’a ilaç olur. Sadece söylenen teklifler doğruysa bu iş zor. Luyindama – Diagne yada gençlerin takasıyla kimse size İrfan Can’ı vermez. Üstelik bu oyuncu Avrupa kulüplerinin radarında. Geçirme ciddi iştir ve kararlılık gerektirir.

Tunç Kayacı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz