Haim Fresco: ‘Galatasaray'da Falcao şov için alındı’

Tartışmaların odağındaki Radamel Falcao ile ilgili olarak Monaco’da yaşayan Galatasaray Divan Kurulu Üyesi ve iş insanı Haim Fresco, Milliyet’e çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu.

Milliyet’in haberine gore; Üç senelik bonuslarla birlikte toplam maliyeti 25 milyon euro olan Falcao transferinin Galatasaray’ın ekonomik tablosunu oldukça zorlayan bir hamle olduğu eleştirisinde bulunan Fresco, “İşte netice ortada. Bugün kurtulmak istiyorsun. Falcao hamlesi mali yönden Galatasaray’ın boyunu aşan bir transferdi. Benim Monaco’daki evim Falcao’nun kalmış olduğu otele 50 metre mesafedeydi. Bu aktarma yapılırken bana kimse sormadı. Abdurrahim (Albayrak) bir kere aramadı. Bu aktarma olmasın diye propaganda yaptım. Hoca da istemedi aslına bakarsak fakat aldılar şov için Falcao’yu” diye konuştu.

Monaco sözleşme uzatmak istemedi!

Kolombiyalı golcünün Galatasaray’a ulaşmadan önce Monaco ile sözleşme yenilemek için pazarlık yaptığını belirten Haim Fresco, Fransız kulübünün anlaşmaya yanaşmadığını savundu.

Fresco, “Falcao’nun Monaco ile 1 yıl sözleşmesi daha vardı ve 2+1 senelik yeni sözleşme istiyordu. Monaco kabul etmedi. Menajerler bana ‘biz ne yapsak? Galatasaray istiyor’ dediler. Monaco’nun Falcao’yu daha ilkin kiraladığı kulüpler niçin onun bonservisini almadılar? Bunu merak etmediler bile” ifadelerini kullandı.

Henry Onyekuru için de değerlendirmede bulunan Haim Fresco, “Monaco’da üç teknik adam bu çocuğa forma şansı vermedi. İlginç bir durum var. Galatasaray’da ise başarıya ulaşmış oldu. Fatih Terim Onyekuru’yu iyi kullanabiliyor” yorumunu yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz