Kopenhag – Medipol Başakşehir maçı seyircisiz oynanacak

Kopenhag Kulübünün web sitesinde yer edinen açıklamada, Kopenhag-Medipol Başakşehir maçının seyircili mi yoksa seyircisiz mi olacağı yönünde UEFA’ya meydana getirilen başvuruların sonuçsuz kalmış olduğu açıklandı.

Müsabakanın seyircili oynanabilmesine yönelik lüzumlu hazırlıkların zamanında yapılabilmesi için UEFA’ya başvurunun birkaç kez tekrarlandığı sadece standart yanıt alındığı, bu yüzden karşılaşmanın seyircisiz oynanacak şekilde planlandığı aktarıldı.

Açıklamada, “UEFA’nın başvurumuzu uygun bulmayıp, işleme almamasından dolayı hayal kırıklığı yaşıyoruz.” ifadelerini kullanan Parken Stadı Direktörü Lars Bo Jeppesen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecine saygı duyduklarını sadece Danimarkalı yetkililerin, Danimarka Süper Ligi’nde belli bir kapasiteye kadar izleyici alınmasına izin verdiğini hatırlattı.

Kopenhag Teknik Direktörü Stale Solbakken’in ise Türkiye’deki maçta stada izleyici alındığına işaret edip, Danimarka’daki maçın seyircisiz oynanmasını adil bulmadıkları yönündeki görüşü paylaşıldı.

Parken Stadı’nda oynanacak yarışma için 30 binden fazla bilet satılmış olduğu, maçın seyircisiz oynanacak olması sebebiyle bu biletlerin iade edileceği dile getirildi.

Eşleşmenin İstanbul’da 12 Mart’ta oynanan ilk müsabakasını Medipol Başakşehir, Edin Visca’nın golüyle 1-0 kazanmıştı.

KOPENHAG (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz